Temat: [Mondeo 2007-2014] Moduł wyntylatora - Oryginalny padł
View Single Post
Stary 20-09-2021, 16:52   #30
Lenejro
ford::amateur
 
Imię: Adam
Zarejestrowany: 27-11-2018
Skąd: Stalowa Wola
Model: S-MAX PLATINIUM
Silnik: 1.6 ecoboost 160km
Rocznik: 2012
Postów: 4
Domyślnie Odp: Moduł wyntylatora - Oryginalny padł

Cytat:
Napisał Parkero Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Cześć,

Mam pytanie dotyczące modułu wentylatora do Mondeo z 2011r. Oryginalny padł mi w zeszłym roku, więc zamówiłem jakiś nowy zamiennik za 150 zł (chiński). Te pochodził mi jeden rok i wyzionął ducha... Chcę kupić teraz oryginalny, ale oczywiście używany bo FORD nie sprzedaje osobno modułu, trzeba kupić razem z wentylatorem i cena pakietu to 3800 zł :/

Teraz jeśli chodzi o używane to nie ma żadnej aukcji z modułem do mojego modelu Forda. Nie ma go też w kilku hurtowniach oraz nie są dostępne na szrotach. Zamiast tego sporo aukcji jest z modułem wentylatora do FORDa Mk 3 (po lifcie) o numerze: 940.0041.05.

Ten mój oryginalny ma numer 940.0043.02 ale wygląda identycznie co ten wspomniany wyżej, stąd moje pytanie. Czy komputer będzie go czytał i ten moduł z Mk 3 będzie pracował poprawnie w moim Mk 4 z 2011r?

Oczywiście mowa o module, który ma dwa wyjścia na wentylatory: 1. Chłodzenie silnika i 2. Klimatyzacja.


Swoją drogą dziwna sprawa, że tego modułu do mojego Mk IV nigdzie nie ma - być może tak często się psują?

Będę wdzięczny za Waszą opinię.
Cześć
Mam identyczny problem w swoim 1.6 ecoboost z 2012r. Udało Ci się załatwić temat? Zamienniki to dziadostwo, lepiej kupić używkę w oryginale tylko nie można nigdzie znaleźć
Pozdrawiam
Lenejro jest offline   Odpowiedź z Cytatem