Temat: [Mondeo 2007-2014] Wymiana akumulatora
View Single Post
Stary 10-09-2021, 08:11   #749
bleekm
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 31-03-2015
Skąd: Warszawa
Model: MONDEO MK4
Silnik: 2.0 TDCI 163KM
Rocznik: 2012
Postów: 273
Domyślnie Odp: Wymiana akumulatora

Cytat:
Napisał piotrekem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witajcie,
Podczas wczorajszej wizyty w sklepie zapytałem o dostępność akumulatora Varta Silver 85ah do mojego Mondeo, okazało się że nie mają na stanie i sprzedawca bardzo polecał akumulator Grom, zachwalał że to nie taka masówka jak Varta, że 3 lata gwarancji i że ogólnie bardzo dobry.
Starałem się znaleźć jakieś opinie w necie ale praktycznie nic nie ma.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Czy miał ktoś styczność z tymi akumulatorami ? Czy warto ?
Ja nie polecam Varty Silver. Aku ma prawie 21 miesięcy (kupiony przed zimą 2019 wiec już 2 zimy przeżył) i czuje że to jego ostatnia zima. W focusie też miałem kiedyś vartę i padła po 2 latach. Identyczne objawy - zaczyna się od komunikatu o niskim stanie akumulatora. Ładowanie prostownikiem daje chwilową poprawę. Ostatnim aku jaki byłem zadowolony kilka lat temu była Centra Futura jakaś. Ja bym tego Groma nie skreślał tak szybko (na pewno w stosunku do Varty Silver). Poza tym varta to jest to samo co Bosh tylko inna naklejka.

Ostatnio edytowane przez bleekm ; 10-09-2021 o 08:15
bleekm jest offline   Odpowiedź z Cytatem