Temat: [Focus 2018- ] Wymiana lamp na full led statyczne
View Single Post
Stary 04-09-2021, 13:16   #28
michałek
ford::advanced
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 04-01-2019
Skąd: Wrocław
Model: Focus MK4
Silnik: 150km EcoBoost
Rocznik: 2018
Postów: 418
Domyślnie Odp: Wymiana lamp na full led statyczne

Cytat:
Napisał tedi_k Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Obecność lub brak tego pinu w sytuacji gdy jest HCM jest dokładnie obojętna, bo wtedy brak jest silniczka sterowanego pinem 12.
Sprawdziłem, czy HCM jest potrzebny. Nie jest. Kupiłem lampę*o symbolu MX7B-13E015-EB wyprodukowaną w Maju 2020.
Sprawdziłem podłączenia jej pinów od wtyczki do przetwornicy, pin 11 (LIN z HCM) jest podłączony! Aczkolwiek, podłączona do samochodu z halogenami zachowuje się jak trzeba, to znaczy statycznie reguluje poziom dziennych świateł od pokrętła czyli pin 12 jest w pełni funkcjonalny.

Lampa niestety chyba jest walnięta (jest po przejściach bo ma połamane zaczepy, tania była) i nawet na stole nie udało mi się odpalić świateł drogowych, a dzienne działały czasami. To chyba nie jest kwestia konfiguracji BCM bo tam nie ma żadnej filozofii, są masy i zasilania kompatybilne z halogenami. Mijania i kierunki działały jak trzeba. Pozostaje kwestia detekcji przepalenia kierunków - ze schematu wynika, że jest specjalny kabelek od BCM, w wiązce go oczywiście nie ma, ale wystarczy dołożyć niewielki rezystor bądź wyłączyć detekcję w BCM. Nie wiem jak z detekcją awarii świateł dziennych.

EDIT:
Chyba nie jest tak różowo. W konfiguracji BCM, przy tych lampach jest ustawione, że napięcie świateł drogowych służy za zasilanie, przy halogenach to są światła drogowe. Czyli w tym ledzie drogowe są włączane w jakiś inny sposób - LIN połączony do HCM! I tu nie ma chyba innego wyjścia. Ja przynajmniej nie widzę nic co by się dało zrobić. Bez HCM ani rusz! A lampa jest w takim razie dobra.

Ostatnio edytowane przez michałek ; 04-09-2021 o 16:09
michałek jest offline   Odpowiedź z Cytatem