Temat: [S-MAX 2015- ] Częste wypalanie filtra DPF
View Single Post
Stary 31-08-2021, 20:15   #10
offieczka
ford::average
 
Imię: DOM
Zarejestrowany: 01-03-2019
Skąd: Tarnów
Model: S-MAX MK2 BiT 2** KM
Silnik: diesel
Rocznik: 2016
Postów: 77
Domyślnie Odp: Częste wypalanie filtra DPF

Cytat:
Napisał dawidzych Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
jezdze po mieście i czasem wypala sie po 90km czasem po 120
Wg mnie to auto nie lubi stania na wolnych obrotach i "studzenia turbiny" dpf sie tak szybko zapycha ze to szok włącz w forscanie dpfy i zobaczysz

Mi nawet na autostradzie czasem procenty zapachania tak lecą w góre że to aż dziwne
Ale robie podgląd i widać temp spalin i kiedy zaczyna sie wypalanie i za chwile po problemie

Bump: czegoś innego szukałem a trafiłem takie coś

https://ford.sklep.pl/product-pol-22333-Dodatek-do-systemu-Common-Rail-Diesel-LIQUI-MOLY-0-25L.html?query_id=3

Dodatek do systemu Common Rail Diesel - LIQUI MOLY 0,25L

"Zastosowanie:
-Wydajność zapłonu jest zwiększona, a działanie smarne i smarność są poprawione tylko poprzez dodanie produktu do olejów napędowych o niskiej zawartości siarki. Jedna puszka produktu o pojemności 250 ml wystarcza na 75 litrów paliwa. Dawkowanie 1: 300
-Aby utrzymać wtryskiwacze w czystości i chronić je przed korozją, należy dodać odpowiednią zawartość do oleju napędowego w samochodach osobowych co 2000 km.
-Podczas wycofywania z eksploatacji i konserwacji silników należy dodać do zawartość oleju napędowego w wysokości 1%. Należy postępować zgodnie z instrukcjami dotyczącymi konserwacji. - Można go dodać do paliwa w dowolnym momencie. Mieszanie odbywa się automatycznie. "

Może warto to od czasu do czasu zastosować
offieczka jest offline   Odpowiedź z Cytatem