Temat: [Mondeo 2007-2014] Spadek mocy, po dluzszej chwili nie odpala
View Single Post
Stary 28-08-2021, 11:53   #9
Lihnoo
ford::amateur
 
Imię: Rafal
Zarejestrowany: 15-06-2020
Skąd: Śrem
Model: Focus
Silnik: 1.8
Rocznik: 1999
Postów: 6
Domyślnie Odp: Spadek mocy, po dluzszej chwili nie odpala

Cytat:
Napisał jaksen Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Sprawdź napięcie na aku, zobacz stan filtra powietrza i paliwa (wiadomo tutaj najlepiej od razu wymiana). Takie leniwe rozpędzanie mogłoby być spowodowane chociażby np padnięta zmienną geometrią turbiny, ale samo gaśnięcie i duszenie silnika to już raczej co innego. Olej co ile wymieniasz? Do egru i turbo już kiedyś zaglądałeś? Rzuć okiem też na kable/przewody po maską. Może jakiś zwierzak coś napsocił.
Aku powinno byc dobre, chociaż ostatnio troche nakręciłem, podładować nie jest problem.
Olej, filtry wymieniam raz w roku, bo km raczej nigdy nie robię. Co prawda filtra paliwa nie wymieniałem.
Do egra nie zaglądałem. Poprzedni właściciel robił turbinę. Dpfa nie ma.
Dzis spróbuję wykręcić egra, pozagladac wszędzie, moze do przepustnicy itd. Jak uda mi sie dzis kupic filtr paliwa to tez wymienię.

Edit: Egr wykrecony, na szczescie od gory Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Tragedii nie ma.
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Edit 2.

Auto poszło do mechanika. Twierdzi, ze to wina egra. Na logikę biorąc może tak być. Gdyby zawór był cały czas otwarty to silnik by sie dusił ? Pierwsza rzecz jaką zauważylem to "grzybek" leżał w środku gdy ściągnąłem egra. Czy tak powinno być ? Nie wiem. Myślałem, ze jest nasadzany a ciśnienie spalin go pcha aby nie spadł ze sworznia. Najwidoczniej się myliłem. Być może ma usterkę i tylko sie otwiera i nie wraca.
Niżej zdjecie z tym "grzybkiem"

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ostatnio edytowane przez Lihnoo ; 02-09-2021 o 18:13
Lihnoo jest offline   Odpowiedź z Cytatem