View Single Post
Stary 22-08-2021, 12:22   #8
Will
ford::beginner
 
Imię: Krzysiek
Zarejestrowany: 29-03-2013
Model: Focus MK2/Mondeo MK4
Silnik: 1.6 TDCI 109KM/2.0tdci 140KM
Rocznik: 2005/2014
Postów: 20
Domyślnie Odp: 1.6 TDCI 2005 109km- nie odpala, nie dostaje paliwa

Cytat:
Napisał technik08 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jak długo kręcisz na każdą próbę uruchomienia ? . Sprawny i naładowany akumulator powinien wytrzymać do 100 rozruchów po 15 sekund każdy .
150A przez 15s to 0,625Ah , 70Ah/0,625Ah=112 rozruchów .
Około 6 sekund. Akumulator był sprawdzany kilkukrotnie i według mechaników jest sprawny.

Cytat:
Napisał hindus Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A paliwo dociera do filtra? Jeśli pompa padła no to tam go nie będzie. A objawy trochę na to wskazują, ponieważ
Paliwo było w filtrze, filtr wydaje się ok.

Cytat:
Napisał Vultar Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
I się dopytaj mechanika o ciśnienie paliwa jakie jest, bo 20MPa według Google to 200Bar, a 1.6 TDCi potrzebuje 150-200Bar do rozruchu, więc jest ok.
Moja pomyłka, przepraszam. Chodziło o 20Bar.

Ogólnie spędziłem parę dni szukając nowego mechanika, który zgodzi się na to zerknąć. Znalazłem. Spróbowaliśmy ot tak po raz X odpalić na starterze i... auto odpaliło i nie zgasło, bez problemu wjechałem na lawetę a następnie po dojechaniu odpaliło już samo. Co ciekawe auto przestało reagować na przyciski kluczyka, nie da się*go zamknąć ani otworzyć. Obecnie mam kolejkę 4 mechaników, którzy proszą żeby ich poinformować jak ktoś znajdzie przyczynę bo bardzo ciekawy przypadek.. ehh
Nowy mechanik podejrzewa alarm lub coś z imo, które mogą także powodować problemy z akumulatorem.
Will jest offline   Odpowiedź z Cytatem