View Single Post
Stary 20-08-2021, 23:11   #14
ArturKrK
ford::amateur
 
Imię: Artur
Zarejestrowany: 24-10-2016
Skąd: Kraków
Model: Focus
Silnik: 1.6
Rocznik: 2006
Postów: 8
Domyślnie Odp: Wymiana silnika 1.6tdci 109km, obrócona panewka?

Cytat:
Napisał lichy5 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Wymiana silnika jest dość ryzykowna zważywszy na koszty. Pare lat temu musiałem wymienić silnik w busie i jak już ktoś napisał wyżej koszty gonią koszty. Przy okazji wymiany dojdą jeszcze dodatkowe koszty wszystkich uszczelek, uszczelniaczy itp. Sama robocizna tez nie jest tania. Czysta kalkulacja ile to może kosztować i zapas +20% ile jeszcze zamierzasz nim pojeździć i co jeszcze będzie do wymiany w najbliższym czasie poza silnikiem.
No właśnie ten silnik totalnie mnie zaskoczył. Wszystko zawsze robiłem na bieżąco, hamulce, zawieszenie amortyzatory, płyny klimatyzacja, wszystko działało i dlatego zamierzałem pojeździć nim jeszcze z 2 lata, dozbierać kasę i kupić jakiegoś 2-3 latka, zakładałem nawet że jeszcze go sprzedam. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Ale w obecnej sytuacji chyba będę musiał mu poszukać następcy...

Sądziłem że motul to dobry olej, najtańszy w końcu nie jest.
ArturKrK jest offline   Odpowiedź z Cytatem