View Single Post
Stary 29-07-2021, 23:25   #1
Dragon10
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 29-07-2021
Model: Focus Mk3
Silnik: 1.6 TDCi
Rocznik: 2011
Postów: 6
Unhappy Szarpanie, dławienie silnika, aż do zgaśnięcia 1.6 TDCi

Witam!
Mam poważny problem z moim Focusem 1.6 TDCi 115 KM. Mianowicie czasami po odpaleniu silnika, raczej przy niskich obrotach i na niskich biegach (1,2) pojawiało się takie jakby pyrknie, silnik chodził głośno, ale po chwili się stabilizował. Kilka razy zdarzyły się też szarpnięcia na początku jazdy, raz zgasł na skutek tych przytyków, ale zaraz go odpaliłem, lecz ostatnio zgasł na światłach i już nie odpalił. Rozrusznik działa, ale nie zaskoczy.
Doholowałem go do mechanika, mechanik najpierw podejrzewał wtryskiwacz, ale wczoraj przekazał mi, że to nie to, nawet jak zamienił jeden podejrzany, to i na 3 cylindrach smaochód nie ruszył, mechanik szuka dalej. Macie pomysły, co może być przyczyną takiego stanu rzeczy?

Edit: (temat poprawiony)
Mechanik twierdził, że na początku wyskoczył mu błąd 1 wtryskiwacza i, że pompa nie podaje ciśnienia.
Dał do sprawdzenia pierwszy wtryskiwacz - jest ok, pompa ponoć faktycznie nie działała na maszynie, więc ją zregenerował. Po regeneracji samochód odpalił i zgasł, zaczął sprawdzać po wiązkach i wyszło mu że jest niska impedancja na 4! a nie 1 wtryskiwaczu, zamówił i wstawił. Powyższe błędy zniknęły ale pojawiły się nowe:
- przetwornica DC/DC - sygnał za niski,
- czujnik IAT - wysokie napięcie wejściowe.
Czy możecie doradzić co może być przyczyną? Czy te błędy nie powinny się pojawić już podczas wcześniejszego diagnozowania komputerem?
Silnik na plaku odpala i można go normalnie wyłączyć przyciskiem.
Bardzo proszę o radę, bo już ręce opadają, mechanik chce samochód zawetować do elektryka, a ja nie wiem jak się wypłacę z tej naprawy...

Ostatnio edytowane przez Dragon10 ; 15-08-2021 o 23:06 Powód: Poprawa tematu z uzupełnieniem danych
Dragon10 jest offline   Odpowiedź z Cytatem