View Single Post
Stary 23-07-2021, 10:00   #241
ben3
ford::amateur
 
Imię: Krzysztof
Zarejestrowany: 28-01-2019
Skąd: Skórzewo
Model: S-max
Silnik: 2.0 TdCi
Rocznik: 2009
Postów: 2
Domyślnie Odp: Montaż foteli 3 rząd - Fotorelacja S-max

Jeśli ktoś z Was szukał informacji jak przerejestrować 5 osobowego SMaxa na 7 osobowego to z autopsji mogę się podzielić, choć jestem jeszcze w trakcie od miesiąca.

Mój Smax MK1 z 2009 roku ma w dowodzie wpisane 5 miejsc, więc niezbędna jest przeprawa z papierami z powodu zmian przepisów w ostatnim czasie. Więc po kolei:
1. Fotele, wykładzinę bagażnika i mocowania razem z pasami udało mi się kupić na Allegro za 1000zł.
2. Tapicer samochodowy zamontował mi całość plus wystawił zaświadczenie, że oryginalne fotele zamontowane zostały w miejsce fabrycznych mocowań , całość wyniosła mnie 1000zł.
3. Udałem się do salonu Forda i poprosiłem o certyfikat zgodności na VIN obecnego auta,że jest "przystosowany" do instalacji 7 miejsc, za wystawienie i po tygodniu FORD Germany wysłał mi stosowny certyfikat, koszt 250zł.
4.Tłumacz przysięgły tłumaczył z angielskiego na polski cały dokument (4 strony) , koszt 250zł
5. Przegląd rejestracyjny, tutaj to powinien być punkt 3, bo w takiej kolejności pojechałem zadowolony ze zaświadczeniem od tapicera.. i byłem w kilku OSKP i mnie odsyłano z jednej do drugiej, gdyż nikt nie chciał wziąć odpowiedzialności za zmiany w dowodzie (bo zmieniło się prawo i teraz nie jest już tak prosto, oświadczenie nie wystarczy od tapicera), przypadkiem spotkałem pracownika z innej stacji kontroli pojazdów i powiedział mi,że jest z tym ostatnio problem i ciężko znaleźć stację, która się tego podejmie w Poznaniu. Tutaj pozdrawiam Pana Zbigniewa Koprasa z Fiałkowa Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. , który mi wyjaśnił co muszę zrobić, stąd punkty 3 i 4. Koszt przeglądu z obzdjęciowaniem auta plus wystawienia zaświadczenia ze stacji kontroli pojazdów 180zł
6. Wydział komunikacji. Jeśli myślicie, że to aktualizacja danych , czyli bilecik C to się mylicie... Aczkolwiek na stronie urzędu komunikacji napisali, że to aktualizacja danych w dowodzie i taki druk trzeba uzupełnić z magicznej kuwetki urzędzie o nazwie "Aktualizacja danych", bodaj punkt 4 w dokumencie- zmiany konstrukcyjne z opisem i datą kiedy dokonano zmiany. Więc nie, bo według urzędnika to co prawda jest aktualizacja danych w dowodzie rejestracyjnym ale sprawy C - aktualizacje danych się tym nie zajmują, ponieważ ona nie może wystawić wniosku o nowy dowód, nie bo nie. Takie sprawy realizuje się w sprawach B - rejestracja pojazdów... RĘCE OPADAJĄ. Oczywiście nie ma sensu pobierać bileciku na B tego samego dnia, bo kilkadziesiąt osób już czeka w kolejce. Nie mam czasu na wystawanie od rana w kolejce, więc można się zarejestrować na wizytę za dwa tygodnie w innym urzędzie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Koszt orientacyjny 56zł pisało na obwieszczeniu w urzędzie ale wszystko się może zdarzyć i zapewne zmienią swoją wersję ile to kosztuje...
Także jeszcze walczę, coraz bliżej końca. AHA jeszcze punkt kolejny
7. Powiadomienie ubezpieczyciela o zmianie wpisu w dowodzie, na szczęście za darmo, tylko skan nowego dowodu trzeba podesłać. Po co to? Chociażby do NNW lub AC, przy ewentualnym wypadku może ubezpieczyciel odmówić wypłaty świadczeń, bo auto jest niezgodne ze stanem faktycznym (w dniu składania wniosku o zakup ubezpieczenia). Ale to dopiero jak dostanę nowy dowód rejestracyjny.

Także dzięki za fotorelację! Przydała się u tapicera Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Pozdrawiam
ben3 jest offline   Odpowiedź z Cytatem