Temat: [Mondeo 2007-2014] Program konfiguracji - ELMconfig
View Single Post
Stary 19-07-2021, 17:40   #2389
Parch
ford::expert
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 11-01-2006
Skąd: Wrocław
Model: S-MAX
Silnik: 2.0 Duratec HE
Rocznik: 2010
Postów: 3,041
Domyślnie Odp: Program konfiguracji - ELMconfig

Cytat:
Napisał seewcio Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
zastanawia mnie czy pochodzenie auta ma znaczenie odnośnie działania opcji automatycznej, bo Mondeo mam z Hiszpanii i na tym ustawieniu w dzień światła mijania nie działają. W S-maxie jeszcze nie zdążyłem podłączyć kompa i wyłączyć opcji skandynawskiej. S-maxa mam z Austrii, ciekawe jak będzie działała opcja automatyczna.
Pochodzenie auta nie ma żadnego znaczenia. Za to może mieć znaczenie rok produkcji. S-MAX z 2006 roku, to pierwszy rok produkcji tego modelu z mnóstwem "chorób wieku dziecięcego". Tych wad było na tyle dużo, że w roku 2007 S-Max przeszedł tzw. "minilift". Poprawki wprowadzono m.in. w BCM, który zmienił numerację z "6...", na "7...". W dziale S-MAX jest całkiem sporo napisane (niestety w różnych tematach) na temat wad rocznika 2006.
Nie wiem, czy w Mondeo był montowany BCM z "6", ale nawet jeśli, to Twoje ma na pewno ten moduł z "7". Dlatego ciężko będzie Ci porównywać te auta 1:1, chociaż są oparte na tej samej "elektryce".
Parch jest offline   Odpowiedź z Cytatem