Temat: [S-MAX 2006-2015] Filtr powietrza - Jaka Firma?
View Single Post
Stary 18-07-2021, 21:34   #4
szneider
ford::advanced
 
Avatar szneider
 
Imię: Tomasz
Zarejestrowany: 30-04-2015
Skąd: Bydgoszcz
Model: S-MAX MK1
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2007
Postów: 208
Domyślnie Odp: Filtr powietrza - Jaka Firma?

Cytat:
Napisał mikawajos Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Używałem filtrona, firmowy motorcrafta, febi, hart. Szczerze, nie wiem jak inni ale ja roznicy nie zauważyłem.
Praktycznie używam filtrów trzech firm, zależy co w danej chwili jest dostępne i różnica wg mnie jest zauważalna choćby w spalaniu porównując z filtrami marnej jakości. Stosowałem filtry różnych firm i nie można powiedzieć, że działają one wszystkie tak samo, podobnie jest z filtrami oleju. Kiepskiej jakości filtr można porównać do jazy z zasyfionym filtrem, który ma już kilkanaście lub kilkadziesiąt tysięcy kilometrów. Tylko nie wszyscy to czują, trzeba lat praktyki i wyczucia auta. Prosty przykład filtry do odkurzaczy. Będzie kilku lub kilkunastu producentów filtra do danego typu odkurzacza, i co na każdym odkurzacz ciągnie z taka samą siłą ssania? Cena danego filtra skądś jednak się bierze, użyte materiały do produkcji mają znaczenie dla prawidłowej eksploatacji silnika, rozwijanej mocy, przyspieszenia, zużycia paliwa.
szneider jest offline   Odpowiedź z Cytatem