Temat: [Mondeo 2007-2014] 1.6 eb dłużej kręci zanim odpali
View Single Post
Stary 18-06-2021, 00:36   #19
klocolus
ford::professional
 
Avatar klocolus
 
Imię: Karol
Zarejestrowany: 29-08-2013
Skąd: w-wa
Model: mondeo MK4 / MK5
Silnik: 1.6 eb ~210KM / 2.0 tdci 215KM
Rocznik: 2014 / 2017
Postów: 1,535
Domyślnie Odp: 1.6 eb dłużej kręci zanim odpali

Cytat:
Napisał Hansolo Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ciekawe jak wygląda sitko w baku ?
I jeszcze tam chyba jest jakiś filtr w tym koszu. Jak trzeba będzie to będziemy rwali pompę Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Już dawno bym to zrobił tylko to sporo śmierdzącej roboty i szkoda żeby na marne poszła ale jak ma to rozwiązać problem to będę robić.

Cytat:
Napisał Hansolo Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jednak wydaje mi się że przy przypchanym sitku, lub niedomagającej pompie podszarpywałby przy bucie.
Z tego co mi wiadomo układ w 1.6eb jest ze sporym zapasem (na 300KM wyrabia bez modów) a także potem jak już silnik pracuje to (raczej) pompa wysokiego ciśnienia robi głównie robotę, wydaje mi się że pompa w baku ma podać tylko paliwo do pompy HP i zapewnić dostateczny przepływ w całym zakresie. Więc moim zdaniem właśnie najgorsze warunki ma podczas rozruchu. Swoją drogą to by wyjaśniało czemu pełny zbiornik rozwiązuje problem, wysokość słupa cieczy (paliwa w baku) pomaga pompie pompować a po odpaleniu robotę głównie robi pompa HP. Jeszcze w sumie można by ją było na krótko podłączyć i sprawdzić jak odpala tylko czy moduł sterowania pompą nie zgłupieje. Można sie do modułu dobrać chyba od któregoś tylnego koła. To już głębokie teoretyzowanie...

Nic wyraźnie nie szarpie, mocy nie brakuje (jedynie subiektywnie bo ostatnio na moto latam Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.).

Ostatnio edytowane przez klocolus ; 18-06-2021 o 00:38
klocolus jest offline   Odpowiedź z Cytatem