View Single Post
Stary 26-05-2021, 18:28   #71
AdoKrycha007
ford::professional
 
Avatar AdoKrycha007
 
Imię: AdoKrycha007
Zarejestrowany: 07-04-2014
Skąd: Kraków
Model: Focus MK3 Kombi i Focus MK4 Kombi
Silnik: 1,6 Duratec 105 KM Euro 5 (MK3) i 1,5 EcoBoost 150 KM Euro 6 (MK4)
Rocznik: 05.2014 (MK3) i 09.2019 (MK4)
Postów: 1,527
Domyślnie Odp: ASO – KRAKÓW – Opinie

Gdybyś na drugi dzień pojechał do tego samego mechanika, do którego pojechałeś po 2 latach, to sprawdził by Ci auto dokładnie tak samo, i od razu by wtedy ukrycie wad wyszło - i wówczas wracasz do Forda na 2 dzień, oddajesz auto na prawnych zasadach, albo naprawiają Ci to na ich koszt. I nie było by tematu. Gwarantuję, że auto by Ci naprawili za darmo, bo każdy woli mieć auto sprzedane, niż oddane. Nie ma żadnego znaczenia czy kupujesz używane i jednocześnie bite auto od handlarza Mirka, czy takie same z salonu. Zawsze trzeba sprawdzić.

Ten temat nie jest o tym, że "kupiłem używane i bite auto w ASO wiedząc o tym, ale okazało się jednak bardziej bite niż zapewniali, czego nie sprawdziłem", tylko temat jest o tym, "Jak ASO w Krk podchodzą do czynności wymian i napraw eksploatacyjnych" - czy robią to rzetelnie, czy znają się na robocie itd. I przykłady są różne. Ja podałem teraz swój akurat sprzed dosłownie tygodnia, bo miałem poważną awarię oprogramowania sterownika silnika. Sprawdzając temat w necie wiedziałem już mniej więcej że to chodzi właśnie o to.. Wystarczyło podpiąć pod kompa, i załadować soft od nowa (temat znany w moim silniku, nawet Ford ma na to specjalną instrukcję serwisową, bo na zleceniu miałem podany jej konkretny kod z zaznaczeniem, że chodzi o procedurę Xyxz do tego modelu i tej wersji silnikowej). I w godzinę miałem naprawione auto za grosze porównując do propozycji innych serwisów - w Wikarze koleś mi po dwóch moich zdaniach przerwał i powiedział o co chodzi, i co trzeba zrobić, a czego nie robić i że to typowy problem tego silnika, a na Powstańców nie wiedzieli, tylko mi chcieli cewkę, katalizator i lambdy wymieniać i facet się ani słowem nie zająknął, że wystarczy załadować soft i zaprogramować od nowa i tyle..

Ktoś inny miał inne doświadczenia i ok. Temat jest po to, a potem sobie można poczytać i wyciągnąc opinię. Z innymi ASO w Krk nie mam doświadczeń z prostego powodu - Wikar i Powstańców są rzut beretem od siebie, a ja mieszkam w takim miejscu, że jak skręce w lewo, to jestem w jednym, jak skręce w prawo, to jestem w drugim, i do obu mam 5 minut bez korków.

Ostatnio edytowane przez AdoKrycha007 ; 26-05-2021 o 18:34
AdoKrycha007 jest offline   Odpowiedź z Cytatem