Temat: [Mondeo 2007-2014] Bardzo częste wypalanie filtra DPF
View Single Post
Stary 26-05-2021, 15:58   #400
mondeo_owner
ford::average
 
Imię: Krzysztof
Zarejestrowany: 11-11-2020
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2013
Postów: 86
Domyślnie Odp: Bardzo częste wypalanie filtra DPF

Nie no jasne, ja to oczywiście rozumiem ale wychodzę też z założenia, że to że komuś coś nie pomogło, nie pomoże też innej osobie bo jak sobie czytam tematy na tym forum dotyczące częstego wypalania DPF-a, czytam też fora zagraniczne to widać że ludzie mają z tym problem i wielu z nich go rozwiązuje. Jednemu pomaga czyszczenie DPF-a. Drugiemu czyszczenie EGR-a. Ktoś inny zmienił olej na lepsze albo stację na której zawsze tankuje i problemy ustąpiły. Ty też jak sam piszesz, nie zaślepiłeś EGR-a od razu tylko jednak szukałeś rozwiązania problemu dlatego też próbuję go szukać i ja Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.. A zaślepienie wolał bym sobie zostawić jako ostateczność.

Mam jeszcze jedno pytanie. Bo jestem jeszcze w pracy i nie zaglądałem teraz do FORScana. Czy reset wskazań DPF-a to jest to samo co opcja która mówi że DPF został wymieniony na nowy i się go tam programuje czy to są zupełnie dwie różne rzeczy?

A i jeszcze jedno. Czy bezpieczne jest robienie adaptacji EGR bez jego wymiany czy lepiej nie ruszać?

Ostatnio edytowane przez mondeo_owner ; 26-05-2021 o 16:08
mondeo_owner jest offline   Odpowiedź z Cytatem