Temat: [Mondeo 2007-2014] Bardzo częste wypalanie filtra DPF
View Single Post
Stary 26-05-2021, 06:26   #396
mdxmd
ford::average
 
Zarejestrowany: 10-01-2016
Model: Ford mondeo
Silnik: 2.0tdci 163KM
Rocznik: 2013
Postów: 90
Domyślnie Odp: Bardzo częste wypalanie filtra DPF

Cytat:
Napisał mondeo_owner Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Super. Dzięki wielkie. A jak zatkam przy filtrze i odmie ale zostawię podpięte pod turbo to turbina nie uszkodzi się? Jakie ciśnienie Twoim zdaniem będzie bezpieczne? 1bar będzie ok? Raczej więcej pompować to nie chcę. 1bar max.

Siedzę, czytam i nie mogę znaleźć na jakieś podstawie on wylicza tą wartość DPF_LOAD. Skąd mu się to bierze. Niby wszyscy piszą że to jest na podstawie różnicy ciśnień no ale jak skoro u mnie ta różnica jest niewielka. Ludzie w nowych samochodach mieli większe. Ona przez cały czas oscyluje podczas jazdy między 2 a 7 - 8kPa. Czasem przekroczy 10 jak naprawdę mocno depnę ale to na sekundę i za moment wyrównuje. Więc skąd to się bierze to ja pojęcia nie mam.
A może zresetować strategię obsługi DPF, tak jakby był on nowy, może faktycznie ten sterownik ma coś nasrane, odnośnie EGR to mi też się wydaje, że jego mapa to jakieś nieporozumienie np. turbina pompuje 0,8bar a egr wali spalin na 50% to po jaką choler..e to ciśnienie doładowania skoro jest go zbytu dużo i musi dopompować z taką ilość spalin?? chyba tylko po to aby się NOXy i inne dupoXy dopaliły bo nie znajduję innego wytłumaczenia.

Gdzieś czytałem, że normę euro 5 pojazd musi utrzymać przez całe swoje życie (co jest kompletnie nie realne) , więc sterownik zarżnie silnik i cały osprzęt aby tak się stało, więc my szukamy wszystkiego, wymieniamy połowę auta i dalej to samo Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. a producent i producenci osprzętu tylko zacierają ręce bo będą frajerzy wymieniać dobre podzespoły na nowe.


proszę powyższe potraktować z Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ale czy na pewno....

Ostatnio edytowane przez mdxmd ; 26-05-2021 o 06:36
mdxmd jest offline   Odpowiedź z Cytatem