Temat: [Mondeo 2007-2014] Bardzo częste wypalanie filtra DPF
View Single Post
Stary 25-05-2021, 22:41   #393
mondeo_owner
ford::average
 
Imię: Krzysztof
Zarejestrowany: 11-11-2020
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2013
Postów: 86
Domyślnie Odp: Bardzo częste wypalanie filtra DPF

A ja jeszcze z jednym pytaniem. Czy ktoś z Was robił test szczelności dolotu w DW10C i mógłby podpowiedzieć gdzie o co należało by zaślepić i którędy wprowadzić najlepiej powietrze? Bo jeszcze w sumie można by to sprawdzić. Często bagatelizowana rzecz a kiedyś jak miałem jeszcze vectre C bez DPF-a to samochód mi mocno dymił na czarno. Mechanik stwierdził że to EGR. Wyczyścił. Nie pomogło. No to stwierdził że uszkodzony. Wymienił. Dałem 800zł. Dalej to samo. Zmieniłem mechanika a ten od razu, nieszczelność w dolocie. Szybki test, zrobił go przy mnie. 5min przygotować i już przy 0.5 bara wyszło gdzie ucieka. A dziura była spora. Był pęknięty wąż i to od dołu tak że kompletnie nie było widać tego. 30zł za wąż, z robocizną wyszła stówka i problem rozwiązany. A to jestem w stanie sprawdzić sam nawet jutro tylko DW10C ma z tego co wiem odmę, więc ją pewnie trzeba zdjąć i zaślepić no i nie chciał bym nic uszkodzić. Pomoże ktoś? Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
mondeo_owner jest offline   Odpowiedź z Cytatem