Temat: [Focus 2018- ] Wymiana lamp na full led statyczne
View Single Post
Stary 15-05-2021, 08:13   #13
tombalt
ford::professional
 
Avatar tombalt
 
Imię: Tomasz
Zarejestrowany: 31-08-2011
Skąd: Gliwice
Model: S-MAX / Focus Active
Silnik: 2.0 TDCI PS AWD / 1.5 EB
Rocznik: 2017 / 2020
Postów: 1,493
Domyślnie Odp: Wymiana lamp na full led statyczne

Cytat:
Napisał boncio Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Z tego co wiem, to każde ledy w Foce mk4 mają autopoziomowanie i moduł świateł, więc wymiana nie jest P&P.
Cz kolega jest tego pewnie na 100% ?
Jak wiadomo ford wykastrował focusa mk4 w 2019 i przesyal montować tego czego nie trzeba....
Wcześniej wiele focusów miało moduł CCM stosowany w systemie PCA.
Również.wiekszość miała moduł HCM, który wymagany jest w lampach AFL - czyli skrętnych.... Auta z AFL nie mają pokrętła do poziomowania wiązki światła przez kierowcę , zależności od obciążenia. Robi to system dzięki między innymi HCM.
Ja mam Full LED statyczne, mam pokrętło, nie mam modułu HCM i ... może się mylę w moim osądzie i toku rozumowania, ale...nie jest to P&P jak nie ma HCM i nie zmienimy zespolonego przełącznika sterowanie oświetleniem.
To HCM jest odpowiedzialny za oświetlenie adaptacyjne, rozkład wiązki światła w zależności od prędkości, poziomowanie lamp....
Prędzej możliwa będzie zmiana halogenów na Full static LED, które już są bdb rozwiązaniem. Nie są może tak efektowne jak adaptacyjne, ale świata bardzo dobrze. Mam porównanie z smaxem, wielkiej różnicy nie ma.
Natomiast to też nie jest P&P. Trzeba jeszcze pozmieniać ustawienia w BCM....
__________________
S-MAX: Sync3.4 /DAB+ /ACC /PCA /HUD /BLIS /CTA /FrontCAM /AmbientLED /AntySS /TCU /BOX
FOCUS: FullAmbientLED /TSR /DAS /AHB /BLIS /CTA /iACC /PCA /AntySS /NAVI / Alarm z czujnikami /BOX /FrontCAM /hak

Ostatnio edytowane przez tombalt ; 15-05-2021 o 08:19
tombalt jest offline   Odpowiedź z Cytatem