Temat: [Mondeo 2007-2014] Moduł wyntylatora - Oryginalny padł
View Single Post
Stary 14-05-2021, 15:46   #4
Parkero
ford::amateur
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 15-12-2015
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo
Silnik: 1.6 EcoBoost
Rocznik: 2011
Postów: 6
Domyślnie Odp: Moduł wyntylatora Mk IV

Cytat:
Napisał PiotruśPan Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A jakie masz objawy jak padł

Wysłane z mojego XQ-AT51 przy użyciu Tapatalka
Cytat:
Napisał klocolus Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Mozna spróbować pod warunkiem że ma wyjscie na 2 wiatraki (wiekszosc modułow mają 3 gniazda tylko te pod 1 wiatrak nie mają pinów w jednym)

Ja bym szukał modułu uzywanego z wentylatorem ewentualnie próbował naprawić swój oryginalny jesli jeszcze masz. Albo powinno się dać założyc pojedynczy wentylator ze zwykłym modułem. Czy twoje wentylatory sa sprawne? te moduły rzadko padaja

Objawy są takie, że ten oryginalny "padł" mi w taki sposób, że cały czas był włączony i pracował na 100% możliwości, nie ważne czy silnik ciepły czy zimny oraz czy zapłon był włączony co prowadziło raz do rozładowania akumulatora. Potem zawsze ręcznie wypisałem i wpinalem kostkę jak zaczynałem i kończyłem jazdę, żeby załączyć wentylator na maksa ręcznie.
To było uciążliwe więc wymieniłem na nowy "chiński", który teraz po prostu nie przekazuje żadnego sygnału do wentylatora i żaden wiatrak się w ogóle nie uruchamia.

Jest w ogóle opcja to naprawić? Jeśli tak to oddałbym komuś ten oryginalny żeby sprawdził co tam się stało. Znacie jakiegoś specjalistę w Warszawie?


Wentylatory są sprawne, bo tak jak mówię, że starym modułem pracują cały czas na pełnych obrotach.
Parkero jest offline   Odpowiedź z Cytatem