Temat: [Mondeo 2007-2014] Moduł wyntylatora - Oryginalny padł
View Single Post
Stary 14-05-2021, 13:46   #1
Parkero
ford::amateur
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 15-12-2015
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo
Silnik: 1.6 EcoBoost
Rocznik: 2011
Postów: 6
Question Moduł wyntylatora - Oryginalny padł

Cześć,

Mam pytanie dotyczące modułu wentylatora do Mondeo z 2011r. Oryginalny padł mi w zeszłym roku, więc zamówiłem jakiś nowy zamiennik za 150 zł (chiński). Te pochodził mi jeden rok i wyzionął ducha... Chcę kupić teraz oryginalny, ale oczywiście używany bo FORD nie sprzedaje osobno modułu, trzeba kupić razem z wentylatorem i cena pakietu to 3800 zł :/

Teraz jeśli chodzi o używane to nie ma żadnej aukcji z modułem do mojego modelu Forda. Nie ma go też w kilku hurtowniach oraz nie są dostępne na szrotach. Zamiast tego sporo aukcji jest z modułem wentylatora do FORDa Mk 3 (po lifcie) o numerze: 940.0041.05.

Ten mój oryginalny ma numer 940.0043.02 ale wygląda identycznie co ten wspomniany wyżej, stąd moje pytanie. Czy komputer będzie go czytał i ten moduł z Mk 3 będzie pracował poprawnie w moim Mk 4 z 2011r?

Oczywiście mowa o module, który ma dwa wyjścia na wentylatory: 1. Chłodzenie silnika i 2. Klimatyzacja.


Swoją drogą dziwna sprawa, że tego modułu do mojego Mk IV nigdzie nie ma - być może tak często się psują?

Będę wdzięczny za Waszą opinię.
Parkero jest offline   Odpowiedź z Cytatem