View Single Post
Stary 09-05-2021, 13:47   #239
DannyDG
ford::beginner
 
Imię: Daniel
Zarejestrowany: 16-11-2014
Skąd: Podkarpackie
Model: S-Max FL
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: Pazdziernik 2010
Postów: 19
Domyślnie Odp: Montaż foteli 3 rząd - Fotorelacja S-max

Chciałbym tutaj podziękować koledze orion512 za super opis ze zdjęciami. Jest to najlepszy tutorial jaki udało mi się znaleźć w sieci.

Informacje sensowne i bardzo poukładane, szacunek za kawał tak dobrej roboty - nawet po tylu latach się przydaje, jak widać.

Posiadam S-maxa z samego knońca 2010 roku, czyli po lifcie tyłu. Wczoraj zrobiłem przekładkę wg instrukcji z pierwszych dwóch stron tego wątku. Zeszło mi około 9 godzin - ale ja podobnie jak kolega orion512 lubię porządek, więc wszystko odkurzałem, czyściłem i myłem. W słupkach tylnych też wierciłem otwory bo moje były w lepszym stanie niż te kupione. Otworów wstępnie nie gwintowałem, wkręciłem oryginalne śruby i tyle, poszło OK.

Jedyne co musiałem dodatkowo zrobić to uciąć dwie końcówki wkrętów wystających do góry z podłogi obok otworów do przykręcenia pasów. Powinienem mieć uchwyty jak kolega orion512 a kupiłem tył z s-maxa z 2007 roku, czyli przed liftem. To jedyna różnica. Końcowki wkrętów obciąłem na wysokości ok 2mm nad podłogą (nie wiem co na nich wisi pod podłogą) + dałem podkładki 2 mm pod uchwyty na pasy żeby tych obciętych wkrętów nie wypchnęły przy przykręcaniu.

Za komplet foteli (częściowo skórzane) w super stanie z podłogą, pasami, boczkami, śrubami itd... dałem 1600 zł na allegro.

Dziękuję raz jeszcze koledze orion512 za super pomoc.

Pozdrawiam
DannyDG jest offline   Odpowiedź z Cytatem