View Single Post
Stary 03-05-2021, 07:26   #52
FokaL
ford::beginner
 
Imię: Dario
Zarejestrowany: 26-11-2020
Model: Focus mk3 FL
Silnik: 2.0 TDCi 189HP
Rocznik: 2016
Postów: 11
Domyślnie Odp: 2.0 TDCI. Zmiana mocy ze 150 na 180 km Forscanem

Cytat:
Napisał cezarg1410 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Zdaje sobie sprawę z tego że to działa inaczej w mondeo niż w focusie i głównie z tego powodu napisałem pierwszy post w tym temacie....
Dziękuje bardzo kolego, że podjąłeś temat. Widać to po twoich wpisach, że jesteś pasjonatem tego samochodu i masz wiedzę, którą chcesz się podzielić z innymi, a to, czego jeszcze o nim nie wiesz chciałbyś dowiedzieć na forum (chyba tak to powinno wyglądać i na tym polegać, czyż nie ?) . Zresztą po pierwszej nieudanej próbie podniesienia mocy podesłałem twój temat osobie, która się tego podjęła. Jeszcze raz dzięki za wytrwałość w tym, co robisz.

Bump:
Cytat:
Napisał zmulim Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jeszcze raz powtórzę, że na pewno ktoś koledze zmienił info w bcmii o tym, że silnik jest 180KM, co spowodowało zaprzestanie działania czujników parkowania. Jednocześnie nie powoduje to wyczekiwanej zmiany mocy. Już wiele razy było o tym na forum.
Nie wiem, co dokładnie zostało zmienione w parametrach, bo tak jak pisałem druga próba też nie przyniosła zmian i dopiero za trzecim razem, gdy zostały zastosowane razem zmiany z pierwszej i drugiej próby auto przejrzało na oczy. Ja się nie znam na obsłudze forscana i zaczynam mieć coraz większe obawy czy dokonane zmiany wyjdą na zdrowie mojej foce. Natomiast wykres z hamowni, który był następnego dnia zrobiony w innym miejscu niż zmiany parametrów zamieszczam poniżej. Poprawa mocy jest odczuwalna podczas codziennej jazdy a średnie spalanie zmalało z 5,8 na 5,6l/100km. Jedno i drugie wyliczone po przejechaniu ok. 5.000km przed zmianą mocy i kolejnych 5-ciu po zmianie.
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Bump: Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ostatnio edytowane przez FokaL ; 03-05-2021 o 07:55
FokaL jest offline   Odpowiedź z Cytatem