Temat: [Mondeo 2007-2014] Zarowki H7 LED - czy ktoś montował?
View Single Post
Stary 16-04-2021, 18:39   #24
Tomasz121
ford::average
 
Imię: Tomasz
Zarejestrowany: 06-07-2013
Skąd: Szczecin
Model: Mondeo Titanium mk4
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2008
Postów: 157
Domyślnie I jeszcze raz JAKIE ŻARÓWKI LED H7 do zwykłego reflektora

Witam serdecznie szanowne grono,

Wiem, że temat był wielokrotnie poruszany ale czas leci i na rynku mamy sporo nowości m.in. z opisem żarówek że "z homologacją", małymi radiatorami odprowadzającymi ciepło i może dla tego warto by go lekko odświeżyć.

Chodzi o mondzia z 2008 w Titanium ale ze zwykłymi reflektorami na H7 Philipsa obecnie.
Zarówno Fordziakowi jak i mnie latka spędzone razem niestety lecą i u mnie już nie ten wzrok co kiedyś i przydało by się troszkę więcej światła z przodu.

Wiem, że kwestia homologacji i tanich oślepiających podróbek jest podstawowym problemem w tym temacie dla tego sprecyzuję i ograniczę swój temat do żarników LED w ROZSĄDNEJ CENIE ale na tyle dobrej jakości by tworzyły dokładną linie odcięcia (nie oślepiały) i w zakresie powiedzmy +/- 4000 - 5000k tak by nie były to jakieś błękitne gromy ale by dawały z 20-30% więcej światła - jasności na drodze od standardowych H7 a nawet tych wzmacnianych z krótkim żywotem.


Może ktoś coś polecić w tym temacie, podpowiedzieć jakiś montaż?
I czy faktycznie te homologacje samych żarówek LED - H7 i inne są honorowane? Słyszałem od znajomego że coraz więcej krajów zaczyna je akceptować jako zamienniki.
W tym temacie podobno najwięcej szumu robili Philips i Osram, bo oni najwięcej na tym tracą ale przecież sami już to produkują....
Bo tak też na zdrowy rozsądek, w mojej fabrycznej instrukcji obsługi Forda wpisano jedynie cyt: : "światło mijania - H7" nikt tam nie dodał, że halogenowe czy inne, nie jest to opisane, no że 55W - to jest, owszem...


Dzięki za pomoc.
Tomasz121 jest offline   Odpowiedź z Cytatem