Temat: [S-MAX 2015- ] Częste wypalanie filtra DPF
View Single Post
Stary 14-04-2021, 13:23   #1
Gabik20
ford::beginner
 
Avatar Gabik20
 
Imię: Gabriel
Zarejestrowany: 27-07-2020
Skąd: Wrocław
Model: S-Max mk2 Vignale
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2017
Postów: 26
Domyślnie Częste wypalanie filtra DPF

Witam.
Czy miał ktoś taki przypadek, że komp nie resetuje stanu kilometrów po wypalaniu filtra DPF? Zauważyłem to po nie działającym zawsze start-stop, włączyłem Fdpf i okazało się, że wypalany był dpf. Pomyślałem OK, jeżdżę po mieście to częściej się wypala ale zauważyłem, że mimo tego, kilometry nadal są zliczane a nie startuje od 0 km i pokazuje już prawie tysiąc km ( z miesiąc temu na pewno resetował się licznik km). Wydaje się, że filtr ładnie się oczyszcza patrząc po soot i load. Poprzednie wypalanie skończyło się przy soot 9 a load 14% a dzisiaj po niecałych 30km zaczął znów wypalać (na autostradzie) i soot spadł do 2 a load na 6% (zaczął gdy soot miał 10% a load 37%) a licznik nadal bije dalej zamiast zliczać od zera. Podczas 25 kolejnych kilometrach z prędkością ok 140km/h soot wzrósł tylko o 2 a load wzrastał i malał +- 6%. Sprawdziłem błędy i forscan lite pokazał mi błąd p2000 (podobno są to chwilowe błędy sondy przy wypalaniu dpf). Czy ktoś z Was też miał taki problem albo wie o co w tym chodzi? Tydzień temu wymieniłem rozrząd i filtry paliwa i powietrza no ale to przecież nie ma z tym nic wspólnego. Martwić się czy z tym jeździć?

https://photos.app.goo.gl/isdFwbQ7cr24GPxk9
Gabik20 jest offline   Odpowiedź z Cytatem