View Single Post
Stary 12-04-2021, 09:53   #6
marek987
ford::average
 
Zarejestrowany: 16-10-2019
Model: S-Max
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2012
Postów: 60
Domyślnie Odp: Czy podniesione koło ma się luźno kręcić?

Cytat:
Napisał maslog Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Wszystko jest tak jak należy.
Generalnie jak czytam twoje posty to mam wrażenie że szukasz sobie problemów zamiast cieszyć się jazdą.
Delikatne szuranie jest naturalne.
Tak z ciekawości zapytam Czy to twoje pierwsze auto że tak się doktoryzujesz nad wszystkim?
Jest to moje pierwsze auto, na którym mi zależy. Dwa poprzednie były kupione w kiepskim stanie i miałem na nie wywalone, robiłem w nich absolutne minimum. Inne to były służbowe, przechodnie, więc też nie zwracałem na nie uwagi, korzystałem jak z taksówki.

Tego S-MAXa co teraz kupiłem długo szukałem, jest zadbany i też chcę o niego zadbać.

Uczę się tego samochodu, więc jeśli coś się dzieje, to chcę wiedzieć, czy to norma, problem czy tylko jakiś drobiazg.

Wczoraj zrobiłem prawie 1000 km, nic się na tarczach nie grzeje, czyli wszytko gra Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

A jazdą bardzo się cieszę. Wcześniej jeździłem benzynami, więc - znowu - uczę się jazdy dieslem. Dużo mieszania w podłodze mam przy niskich prędkościach. Ciężko mi się jeszcze startuje, szczególnie jak potrzebuję wystartować żwawo. Nie czuję do ilu obrotów mogę bezpiecznie pociągnąć jedynkę, czy dwójkę. Nie czuję jeszcze jak płynnie przyspieszać z niskich biegów.

Za to przy wysokich prędkościach - jestem zachwycony jak auto się zachowuje na szóstym biegu. W zasadzie od 80 km/h w górę mogę jechać cały czas na 6tce, a jak na autostradzie muszę coś wyprzedzić mając nawet 140 km/h na liczniku, to bez żadnej redukcji ja mu gaz, a on się zbiera.

Bardzo mi się też spodobało, jak odkryłem, że przy manewrach na parkingu nie muszę nic gazu dawać. Popuszczam delikatnie sprzęgło, a samochód się toczy. Mało tego. Jak jest pod górkę to on sam sobie dodaje gazu! Dzieje się tak na jedynce i wstecznym. Nie, nie mam automatu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Lusterka są do tego znakomite i tak jak obawiałem się parkowania takim dużym samochodem, to manewruje mi się lepiej niż poprzednim kombi.

Po wczorajszej trasie wyskoczyło mi kolejne pytanie, ale na to już założę osobny wątek ;-)

A, no i jak już tak się rozpisuję:
Razem z fajnym samochodem trafiłem na bardzo fajne forum i pomocnych forumowiczów. Pięknie dziękuję wszystkim mi pomagającym Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

marek987
marek987 jest offline   Odpowiedź z Cytatem