View Single Post
Stary 06-04-2021, 21:27   #24
kopson
ford::advanced
 
Avatar kopson
 
Imię: Tomasz
Zarejestrowany: 09-09-2015
Skąd: małopolska, śląsk
Model: Focus Mk3, Skoda Karoq
Silnik: 1.6 EB 150>182KM, TSI 150KM
Rocznik: 2014,2022
Postów: 276
Domyślnie Odp: Focus vs. Mondeo

Cytat:
Napisał panpiotr24 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Czyli jednogłośnie po prostu lepiej dołożyć trochę kasy i kupić Mondeo? Nie zwracam uwagi na ilość miejsca z tyłu. Nie mam dzieci...
Na to pytanie musisz sobie odpowiedzieć sobie sam. Mondeo będzie zapewne autem trochę wygodniejszym na dłuższe trasy, ale Focusem też spokojnie objedziesz. Wydaje mi się, że Focusa mk3.5 kupisz młodszego i/lub z mniejszym przebiegiem, niż Mondka w tym samym budżecie, co może przełożyć się na niską awaryjność tego pierwszego. Jest nawet szansa, że Focusa kupisz jeszcze z (przedłużoną) gwarancją, co również jest plusem, jeśli zwracasz uwagę na bezawaryjność.
Ponadto Focus z 2017 r. będzie miał na pokładzie SYNC3, czego nie uświadczysz w Mondku z 2015. Chyba nie muszę dodawać, że różnica między starym SYNC2 a nowszym SYNC3 jest ogromna.

BTW. większość kolegów tutaj doradza Ci zakup Mondeo, bo większy i bardziej rodzinny. Tymczasem Ty napisałeś, że na przestrzeni z tyłu Ci nie zależy, czym już obaliłeś ich argument. Mam wrażenie, że niektórzy kupują samochód na wyrost, większy niż potrzeba, nawet gdyby mieli w nim wozić powietrze :-) Czytałem uważnie posty, aż ktoś ci zasugeruje kupno Forda Galaxy, bo przecież jeszcze większy i bardziej przestronny niż Mondeo :-)

A tak na serio: dynamika Focusa będzie lepsza, a spalanie trochę mniejsze, niż Mondeo z tym samym silnikiem. Mało tego. Focus z dieslem 150KM będzie miał lepsze osiągi niż Mondeo 180KM! A Focusa możesz kupić z motorem 2.0 150KM i zmienić mu soft na 180KM, co zapewni jeszcze lepszą dynamikę.

Pozdrawiam i życzę Ci ciekawych przemyśleń Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ostatnio edytowane przez kopson ; 06-04-2021 o 21:48
kopson jest offline   Odpowiedź z Cytatem