Temat: [Mondeo 2014- ] Przekładka 1.5 na 2.0 eb
View Single Post
Stary 06-04-2021, 13:00   #9
klocolus
ford::professional
 
Avatar klocolus
 
Imię: Karol
Zarejestrowany: 29-08-2013
Skąd: w-wa
Model: mondeo MK4 / MK5
Silnik: 1.6 eb ~210KM / 2.0 tdci 215KM
Rocznik: 2014 / 2017
Postów: 1,535
Domyślnie Odp: Przekładka 1.5 na 2.0 eb

Cytat:
Napisał WoojO Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Właśnie obawiam się że lista pierdułek do wymiany może być dluga :/ tutaj auto mam od nowości i znam każdą ryskę i kamyczek w oponie
Czy ja wiem, taki 2.0eb w manualu to może być trochę rarytas. Albo od razu grubo 2.3eb ze szperą Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Jednak czytałem, że skrzynia jest IB6 w 1.5eb to trochę komplikuje sprawę ale jest do zrobienia.

Wszystko jest do weryfikacji ale wg mojej wiedzy potrzeba by było:
-Półośki od 2.0tdci
-Skrzynia manual od focusa st 2.0eb
-Wybierak biegów i linki od 2.0 tdci (możliwe że będze pasować to co jest obecnie)
-Silnik 2.0eb (albo 2.3eb Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.)
-Poduszka prawa od eb z mk5, poduszki skrzyni od 2.0 tdci
-Wydech od 2.0eb

Oczywiście wszystko do zweryfikowania

Komputer 1.5eb powinien po odpowiednim podłączeniu i remapie obsłużyć 2.0eb/2.3eb, sam samochód nie powinien nawet zauważyć podmiany silnika. Może wypaść łożysko podpory prawej półosi w trochę innym miejscu (w mk4 ecoboosty mają dłuższy o chyba 4cm wałek wychodzący ze skrzyni do przegubu wewnętrznego niż diesle ale w mk5 nie orientuje się), być może trzeba będzie pokombinować z mocowaniem albo jakiś mix z prawą półosią od focusa mk3 st. Pewnie jeszcze trochę zabawy z podłączeniem chłodzenia i klimy. Upgrade hamulców przednich jeżeli są różne. Przód też może trochę usiąść, być może trzeba wymienić sprężyny zawieszenia (1.5/1.6eb to bardzo lekkie silniki a 2.0/2.3 już mają przeciętną wagę).

Jakbyś miał gdzieś to zlecać to pewnie temat totalnie nieopłacalny ale jak jesteś w stanie sam pogrzebać może wyjść coś ciekawego.

Ostatnio edytowane przez klocolus ; 06-04-2021 o 13:05
klocolus jest offline   Odpowiedź z Cytatem