Temat: [Focus 2004-2008] Szarpanie samochodu przez LPG
View Single Post
Stary 02-04-2021, 14:28   #1
Bisztyg
ford::amateur
 
Imię: Kacper
Zarejestrowany: 04-02-2020
Skąd: Banino
Model: Ford Focus mkII
Silnik: 1.6
Rocznik: 2005
Postów: 1
Domyślnie Szarpanie samochodu przez LPG

Cześć
Mam instalację gazową od około 1.5roku. Po kilku miesiącach od założenia samochód zaczął szarpać (dławić się) pod górkę, na niskich obrotach, przy zmianie biegów i trzęść się, kiedy stoi z zapalonym silnikiem. Nie dzieje się tak cały czas, czasem problemy się nasilają, ale przeważnie nie sprawia to większego problemu. Od niedawna objawy się nasiliły więc przychodzę tutaj, ponieważ żaden z 4 różnych mechaników ani gazownika nie wie co powoduje problemy.

Niewielkie poprawy przynosiła wymiana kabli zapłonowych, ale tylko na chwilę. Po wyłączeniu gazu, po jakimś czasie (zazwyczaj następnego dnia) auto zachowuje się normalnie, dlatego problem dotyczy raczej LPG.

Wymieniane były filtry w samochodzie i od gazu - nic nie dały.

Jeden mechanik stwierdził, że problem był przez wodę w silniku - naprawił to i faktycznie przez kilka dni problem zniknął (wspomnę jeszcze raz, że dławienie pod górkę itp występuje cały czas. Czasem bardziej czasem na tyle, że nie sprawia to problemu). Jednak przy drugiej wizycie problem już nie zniknął, a inni mechanicy nie widzieli związku.

Może ktoś wie co powinienem sprawdzić, wymienić zrobić?

Gazownik na przeglądzie uznał, że samochód szarpie również na benzynie (wspominałem, że problem na spokojnie następnego dnia, nie od razu po wyłączeniu gazu. Pewnie po krótszym czasie realnie znika, jednak nie wiem ile dokładnie potrzeba czasu), w związku z tym zlecił regulację luzu zaworowego oraz wymianę wtryskiwaczy gwar. Pytanie czy może to mieć wpływ na występujące problemy, jeżeli problem raczej dotyczy lpg, ale gazownik uważa, że to nie wina instalacji?
Bisztyg jest offline   Odpowiedź z Cytatem