Temat: [S-MAX 2006-2015] Brak świateł STOP.
View Single Post
Stary 02-03-2021, 09:53   #20
ricky01
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 27-04-2010
Model: Ford s_max
Silnik: 1,8 TDCI
Rocznik: 2006
Postów: 12
Unhappy Odp: Brak swiatel STOP.

Witam wszystkich.
Podepnę się pod ten temat, żeby nie tworzyć kolejnych podobnych.
Mam problem z jednym, a konkretnie z lewym stopem. Swego czasu pokazał mi się jednorazowo komunikat o awarii. Robiąc okresowy przegląd mechanik został poproszony o wyjaśnienie tego, ale skończyło się na tym, że profilaktycznie wymienił wszystkie żarówki i stwierdził, że wszystko jest ok. Dodatkową atrakcją jak się teraz okazało jest uszkodzony przycisk blokujący wypadnięcie wtyczki, dzięki temu nie ma w tej chwili możliwości jej wypięcia Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum., ale do rzeczy. Po niecałych 2 m-cach komunikat się pojawił ponownie i tym razem faktycznie nie ma lewego stopu. sprawdzone na 4 nowych żarówkach. Co ciekawe, jeżeli jakieś drzwi są otwarte komunikatu brak, pojawia się dopiero po zamknięciu drzwi ( być może tak powinno być?).
Znajomy starał się pomóc, podłączył kompa i zrobił test i w program nie wychwycił żadnego błędu, badanie miernikiem wykazało, że we wtyczce bez wkręconej żarówki prąd jest, w momencie wpięcia żarówki prąd ginie. Zagadką jest, że światła świecą wszystkie, nie ma tylko lewego stopu. Pomóżcie proszę, bo mechanik do 9 na urlopie, a auto niezbędne do pracy i jestem w potrzasku Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ostatnio edytowane przez ricky01 ; 02-03-2021 o 09:55 Powód: Dodam jeszcze, że odpięcie akumulatora pomogło przy pierwszym odpaleniu silnika, po następnym już sytuacja wyglądała analogic
ricky01 jest offline   Odpowiedź z Cytatem