Temat: [S-MAX 2006-2015] Ogrzewanie przedniej szyby
View Single Post
Stary 18-02-2021, 14:35   #94
_Doman_
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 09-11-2017
Skąd: Poznań
Model: S-Max
Silnik: 2.0 TDCi 140KM
Rocznik: 2008
Postów: 39
Domyślnie Odp: Ogrzewanie przedniej szyby

Odgrzeję trochę kotleta, bo główne pytanie zaginęło na tych 10 stronach Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. I w zasadzie rozszerzę to pytanie o grzanie tylnej szyby. Czy coś się zmieniło na przestrzeni lat? Jakaś nowa opcja w ElmConfig albo gdzieś indziej? Czy Wy również klikacie po prostu to grzanie po kilka razy? Trochę to irytujące ciągłe kontrolowanie grzania szyb. W Hondzie np. od grzania lusterek miałem od tego włącznik dwustanowy włącz/wyłącz i grzałem tyle ile chciałem. W innych markach samochodów grzanie przednich szyb również idzie jakoś sprawniej.

A zatem:

1. Czy da się wydłużyć czas działania ogrzewania przedniej szyby?
Już przy temperaturach około -5*C muszę włączać grzanie minimum dwa razy, a przy niższych nawet więcej? Osobiście sam bym wolał kontrolować to wyłączanie. Przy automacie często mam tak, że szyba się grzeje, ja w tym czasie ogarniam pozostałe szyby i śnieg, a w między czasie szyba się przestaje grzać, nawet tego nie zauważam. Średnio to użyteczne.

2. Czy da się wydłużyć czas działania ogrzewania tylnej szyby?
W zasadzie chodzi mi głównie o ogrzewanie lusterek, które jest połączone z grzaniem tylnej szyby. Przy deszczowej pogodzie lusterka nie zdąża mi się często osuszyć z kropli deszczu, a ogrzewanie już się wyłączy, mimo iż jest nawet dłuższe niż ogrzewanie przedniej szyby.

3. Czy grzanie przedniej szyby w Fordzie benzyniaku jest szybsze/efektywniejsze niż w Dieselu?
_Doman_ jest offline   Odpowiedź z Cytatem