Temat: [S-MAX 2006-2015] Jaki serwis na 10 lat i 125tys.?
View Single Post
Stary 05-02-2021, 07:54   #1
Ja7
ford::beginner
 
Imię: Andrzej
Zarejestrowany: 01-10-2018
Skąd: Wrocław
Model: S-MAX
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2010
Postów: 15
Question Jaki serwis na 10 lat i 125tys.?

Cześć,

Mój S-MAX: 2.0 TDCi 140KM, 6 manual, vin: WF0SXXGBWSAG34794, właśnie skończył 10 lat. Przebieg to niespełna 125 tys.. Był kupiony w Polsce i serwisowany w ASO. Od 2,5 lat jestem jego drugim właścicielem i również korzystałem z ASO do przeglądu 4+ i przedłużenia gwarancji. Chciałbym spokojnie pojeździć minimum 5 kolejnych lat. Co polecacie, żebym wymienił? Na teraz mam taką listę:
  1. Wymiana rozrządu,
  2. Wymiana płynów eksploatacyjnych. Do tej pory olej był wymieniany w ASO co rok, zdaje się, że raz uzupełnili płyn hamulcowy,
  3. Wymiana filtrów. Oleju, powietrza, kabinowego... jakiegoś jeszcze innego?
  4. Regulacja hamulca ręcznego.
  5. Wymiana amortyzatorów przód/tył. kiedyś w ASO powiedzieli mi, że jest niby wyciek ale nie wiem czy nie chcieli mnie naciągnąć na koszta.
  6. Wymiana akumulatora. Rył raz wymieniany ale, że jeżdżę średnio raz na tydzień a czasami auto stoi po 2 tygodnie to czasem wyświetla komunikat "Akumulator rozładowany".
  7. Zauważyłem dziurę w nadkolu wielkości około 1cm na 1cm. Nie wiem czy można to naprawić, czy wymienia się takie elementy?
  8. Odgrzybianie parownika klimatyzacji + filtr kabinowy,

Co jeszcze dorzucilibyście do tej listy? Które rzeczy mogą być najdroższe? Ogólne to jestem w stanie wydać kilka tysięcy więcej, żeby później mieć spokój na kolejne lata.

Ostatnio edytowane przez Ja7 ; 05-02-2021 o 10:39
Ja7 jest offline   Odpowiedź z Cytatem