View Single Post
Stary 26-01-2021, 11:07   #108
7hc
ford::beginner
 
Imię: BR4k
Zarejestrowany: 16-08-2018
Skąd: 52C23CiN
Model: KU94
Silnik: 2.0 EcoBlue 190KM AWD A8
Rocznik: 2020
Postów: 48
Domyślnie Odp: Odbiór auta i spostrzeżenia eksploatacyjne

Witajcie,

Od miesiąca jestem posiadaczem nowego Forda Kuga w wersji Titanium z silnikiem 2.0 ecoBlue 190km AWD z automatyczną skrzynią biegów, którym w tym czasie pokonałem prawie 4tys. km. Przebyty dystans to pół na pół autostrada i miasto. Niestety w tym czasie jakoś niespecjalnie jestem zadowolony z tego samochodu i gdyby nie moja żona, która jest zachwycona, pozbył bym się go w najbliższym czasie (co nadal jest nieuniknione) Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Od samego początku mam w koło powtarzające się błędy i usterki, które tak naprawdę nie powodują unieruchomienia auta, ale niesmak cały czas jest, a serwis Bemo Szczecin temat zlewa i każe „Jeździć i obserwować” Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Moje główne problemy to po kolei:

1. Skrzynia biegów: Głównie na autostradzie, przekładnia podczas redukcji biegów o kilka w dół np. z 8 na 6 reaguje mocnym uderzeniem, jak bym solidnie dostał młotem w podłogę przy tym uderzeniu jest też mocne szarpnięcie, które dosyć mocno mnie stresuje, bo czuć, że skrzynia to przenosi wałem na cały napęd.
2. System audio: Regularnie przestają działać przednie głośniki łącznie z wysokotonowymi na podszybiu, nie ma związku z podłączonymi aktualnie urządzeniami, po prostu wsiadasz do auta i już słyszysz, ze gra tylko tył i w tym momencie nie można już korzystać z rozmów przez telefon bo system głośnomówiący wykorzystuje do połączeń cały przód. Problem ustępuje po jakimś czasie sam, zamykam auto idę sobie wracam za pół godziny i znów działa. Problem regularnie się powtarza kilka razy w tygodniu. Ostatnia aktualizacja Sync3 nic nie zmieniła, a miałem taką nadzieję Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
3. Co jakiś czas pojawia się problem z niegasnącym oświetleniem w podsufitce w tylnej części kabiny. Lampki świecą sobie cały czas i nie da się ich wyłaczyć, ubija je dopiero system po 20min od zamknięcia auta gdy odcina wszystkie odbiorniki.
4. Układ wydechowy mocno skorodował i nie tylko on. Ja rozumiem, że podwozie jest mocno narażone na niekorzystne warunki atmosferyczne, ale żeby po 3tys km. z układu wydechowego rdza odchodziła już kawałkami? Również mocno są skorodowane części napędu przeguby, półosie i niealuminiowe części zawieszenia o bloku silnia nie wspomnę, który może jest zrobiony ze stali kortenowskiej? Taki „ficzer” Forda, żeby ruda była jako efekt Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Po za tymi usterkami jest jeszcze sporo różnych błędów typowo elektronicznych i przy każdym wsiadaniu do auta się zastanawiam, cóż dziś zobaczę na blacie? Błąd hamulca ręcznego, błędy czujników parkowania, błąd radaru, błąd autohold, awaria systemu start stop, awaria kamery raz przód raz tył, itd. itp… Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

A najbardziej jestem zawiedziony zawieszeniem. Jazdę próbną odbyłem dosyć krótką i trochę inną wersją nadwozia bo STLine i wiedziałem, że Ford jest dosyć sztywny, ale takie zawieszenie lubię zwłaszcza w swoim Focusie mk3 lift 2016, którym zrobiłem już 200tys od września 2016 i cały czas sunie jak strzała bez problemów. Kuga ma podobną charakterystykę zawieszenia, jest sztywna nie kołysze się na zakrętach, ale kompletnie nie radzi sobie z małymi nierównościami, z połataną niechlujnie nawierzchnią i z kocimi łbami. Zawieszenie najzwyklej puka stuka i trochę hałasuje, głównie słychać to trochę tak, jak by górne mocowania amortyzatorów były drewniane Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Twarda guma? Może się ułoży? No zobaczymy.

Jest też sporo plusów, ale już napisałem elaborat, więc nie będę się zbytnio rozpisywał. Najbardziej zadowolony jestem z silnika jest żwawy i dobrze się zbiera, jeszcze go trochę oszczędzam, ale i tak jeździ fajnie i spalanie jest przyzwoite jak na auto w takich gabarytach.

Jeśli ktoś z was ma podobne usterki do moich i ich lokalny serwis sobie z tym poradził, będę wdzięczny na info. Ford Bemo Szczecin to jest dramat i nie piszę tego jako upierdliwy klient, ale pracuję w branży motoryzacyjnej od 17 lat i o Bemo Szczecin raczej pozytywnych opinii się w mieście się nie słyszy. Ja mam ten plus, że mogę skorzystać jeszcze z serwisów z Trójmieście i w Poznaniu, bo często tam bywam, a tym którzy nie mają takiej możliwości po prostu współczuję Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
7hc jest offline   Odpowiedź z Cytatem