View Single Post
Stary 22-01-2021, 22:11   #17
Remekw
ford::beginner
 
Imię: Remek
Zarejestrowany: 30-11-2016
Skąd: Warszawa
Model: Ford Mondeo Mk IV
Silnik: 1.6 T Ecoboost
Rocznik: 2014
Postów: 13
Domyślnie Odp: Ford Mondeo 1.6 eco - do oceny

Cytat:
Napisał klocolus Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.



Tak robiłem chiptuning, dokładnie wyszło 199KM i 320NM na pb95, tuner trochę mnie zrobił w bambuko bo obiecywał 220KM (jak się potem okazało dla paliwa 98 o czym "zapomniał wspomnieć" przed usługą). Podobno po wlaniu 98 auto ma mieć deklarowaną moc bo się dostosuje- i chyba to jest prawda bo po na V power racing po przepływce szło troszkę więcej powietrza i czasy były minimalnie lepsze. Leje pb95 i jeżdżę. Usterki, hmm od chiptuningu raczej nie a już trochę przejechałem po nim. Wymieniałem sprzęgło z dwumasą zaraz po zakupie (sprzęgło akcja serwisowa za free i dopłaciłem za dwumasę - chociaż stara nie była taka zła to zmieniłem trochę chyba nie potrzebnie ale tylko 800PLN dałem), pompę paliwa wysokiego ciśnienia (wyrzucała czasami checka jak było auto na rezerwie ale chodziła normalnie ok. 500zł), popychacz pompy (chociaż stary był w dobrym stanie oryginał), parę uszczelek (kolektor dolotowy, pokrywa zaworów, wtryski, pompa podciśnienia) i prawą półoś (niestety żaden zamiennik nie pasuje chociaż w katalogach rzekomo pasują, dałem 200zł za używkę zrobiłem 20tys.km i chyba niestety znowu powoli się rozlatuje przegub wewnętrzny - albo będzie kolejna używka albo zostaje nowy przegub w ASO za 1300 albo cała półoś za 3 tysie), świece, olej w skrzyni, płyn wspomagania, hamulcowy, klocki hamulcowe, tarcze przód czyli ogólnie eksploatacja a reszta to moje mody. Zrobiłem w sumie 45tys.km więc ogólnie źle nie jest. Niedługo muszę kupić letnie opony. Ogólnie kupując EB z takim przebiegiem liczyłem się z remontem silnika koło 300tys.km dlatego wynegocjowałem swego czasu (niecałe 2 lata temu) odpowiednią cenę z zapasem na słupek silnika z nawiązką (nikt go nie chciał wszyscy bali się przebiegu a zataić się żadnemu "handlarzowi" nie dało bo salon polska). Planowałem nawet profilaktyczny remont silnika przy 300tys.km (wymiana pierścieni, panewek, uszczelnień, zużytych elementów i obróbka głowicy) no ale nie mam czasu i trochę boję się, że coś się źle ułoży itp. kompresja jest prawidłowa błędów nie ma jeździ jak trzeba to chyba ruszać nie będę. Oleju brał w granicach 0.5-1l od wymiany do wymiany (12tys.km), ostatnio przy wymianie oleju zastosowałem xado anticarbon na zapieczone pierścienie i obecnie jest lepiej (10tys. od wymiany a oleju spalił może z 200ml, polecam). Kompresja 11.5-12 bar. Luzy zaworowe w normie. Więc chyba ruszać nie będę. Jedyne co to coś czasami gwiżdże na zimnym silniku w okolicach może 1200-1500obr/min (tak było od początku) i czasami sypnie błędem P0420 pewnie katalizator już nie jest najświeższy (chociaż specjalnie kazałem sobie zrobić analizę spalin rok temu i wyszła bardzo dobrze, poszła tulejka na drugą sondę i błędu nie ma). Co do chipa to warto ale gdyby mnie lokalny tuner nie "zaczarował" zapewne pojechałbym do Heko.
Czujesz dużą różnicę w dynamice? I jak ze spalaniem, wzrosło zauważalnie?

Ja się zastanawiam nad chiptuningiem swojego, też z 2014 r., 114 tys. km przebiegu. Najpierw (przed) profilaktycznie bym wymienił rozrząd, olej w skrzyni, a nawet akumulator (ten sam od nowości).
Sprzęgło też miałem wymienione na akcji serwisowej. Natomiast co do akcji dot. układu chłodzenia, to mi powiedzieli, że mój egzemplarz się nie kwalifikuje. W tym roku podjadę do innego ASO po po VIN widzę, że jest i mój.
Remekw jest offline   Odpowiedź z Cytatem