Temat: [Mondeo 2014- ] Wadliwe wtryskiwacze 2.0 Ecoblue 2020
View Single Post
Stary 20-01-2021, 18:28   #15
kosmik.ajdzi
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 21-12-2010
Skąd: Gdynia
Model: Mondeo Vignale MK5FL
Silnik: 2.0 Ecoblue 190 A8
Rocznik: 2020
Postów: 46
Domyślnie Odp: Wadliwe wtryskiwacze 2.0 Ecoblue 2020

Odebrałem auto po wymianie wtrysków, wszystkie objawy zniknęły.

Bump:
Cytat:
Napisał pretec Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Czy możesz napisać w jaki sposób udało Ci się zdiagnozować usterkę wtryskiwaczy, czy robiłeś to w ASO , możesz podać w którym? Kontaktowałem się z niezależnym serwisem, który twierdzi, że zna sprawę od pół roku, jest lista wadliwej serii i weryfikacja polega na sprawdzeniu numeru wtryskiwaczy i samo VIN nie wystarczy. Oczywiście w ASO (dwa niezależne serwisy) nie słyszeli o takiej akcji serwisowej.
Eurocar w Gdyni sam zdiagnozował usterkę. Diagnosta sprawdzał wszystko po kolei jak leci i wyłapał, że wszystkie wtryski pracują nieprawidłowo. Powiedzieli, że bardzo dużo aut tak ma i wtedy występują zakłócenia pracy skrzyni biegów, bo sterownik nie dostaje prawdziwych sygnałów od silnika. System naczyń połączonych Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Wadliwa seria podobno jest, ale problem istnieje też w nowszych autach spoza tej serii. Ja mam 2020 rok. Nie sprawdzali VINu, ani numerów wtryskiwaczy - zrobili diagnostykę komputerową.

To co zauważyłem po wymianie od razu to to, że po rozgrzaniu silnik ma minimalnie niższe obroty (gdzieś 50 obr/min - jest delikatnie inny dźwięk pracy silnika i niższe spalanie na postoju), co zmniejsza wibracje. Są one nadal delikatnie wyższe na biegu, ale teraz prawie niewyczuwalne. Największa różnica jest w gładkości i szybkości zmiany przełożeń. Jest duuuużo lepiej, poprzednio zastanawiał się - czy to już, czy zaraz.
kosmik.ajdzi jest offline   Odpowiedź z Cytatem