View Single Post
Stary 20-01-2021, 14:52   #11
dodo02
ford::average
 
Imię: Dominik
Zarejestrowany: 23-02-2020
Skąd: Warszawa
Model: S-Max
Silnik: 1.6 eb
Rocznik: 2012
Postów: 94
Domyślnie Odp: Ford Mondeo 1.6 eco - do oceny

Cytat:
Napisał klocolus Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
polecam na jeździe próbnej dac troche w palnik i sprawdzić węże chłodnicy. Moga być twarde ale powinno dać się ugniatać dłonią bez problemu, nie mogą być twarde jak kamień i tym bardziej nie napęczniałe. Olej w układzie chłodzenia. Spadek poziomu płynu chłodniczego po nagrzaniu. Klasyczne masełko pod korkiem oleju. Wycieki oleju z silnika w wielu miejscach (szczególnie zaczynajace sie w nietypowych miejscach)
Czyli wszystko co miałem gdy poszła mi UPG w starej astrze Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Bo mechanik dwa miesiące wcześniej włożył tył na przód termostat :[

Wybaczcie głupie pytanie, bo się na tym nie znam, ale pomiar kompresji silnika w wybranym warsztacie powinien wykazać ewentualne problemy po przegrzaniu?

Cytat:
Napisał klocolus Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
W mieście i na lokalnych drogach spalanie jest rewelacyjne, praktycznie tyle co poprzedni 2.0 tdci w automacie.
Rozumiem że to dotyczy 1.6 eb? Na forum widziałem sporo wypowiedzi o wysokim spalaniu w eb. Rozmawiałem z paroma osobami na ulicy i mówili mi zupełnie coś innego co mnie bardzo zaskoczyło. Mówili o spalaniu na poziomie 8,5 l/100 km w mieście i 6,5 l/100 km w trasie na spokojnie z rodziną. Wszystko zależy od stylu jazdy...
dodo02 jest offline   Odpowiedź z Cytatem