Temat: [Mondeo 2014- ] Wadliwe wtryskiwacze 2.0 Ecoblue 2020
View Single Post
Stary 17-01-2021, 20:54   #12
pretec
ford::beginner
 
Avatar pretec
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 13-07-2020
Skąd: Polska
Model: Mondeo Vignale MK5 FL
Silnik: 2.0 EcoBlue A8
Rocznik: 2019
Postów: 13
Domyślnie Odp: Wadliwe wtryskiwacze 2.0 Ecoblue 2020

Cytat:
Napisał kosmik.ajdzi Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Dzisiaj zdiagnozowano mi wadliwe wszystkie cztery wtryskiwacze w silniku 2.0 Ecoblue. Produkcja auta 07/2020, także wynika z tego, że wada nie została wyeliminowana po 2019 roku.

Z objawów pojawiło się szarpanie skrzyni A8, zwiększyły się wibracje na biegu jałowym i wzrosło spalanie. Wymianę Ford Polska robi bez gadania.

Wydaje mi się, że złe opinie o nowej skrzyni biegów połączonej z dieslem mogą wynikać właśnie z tej wady wtryskiwaczy. Serwis twierdzi, że po wymianie wszystkie problemy ustają, a poprawione wtryski są już bezawaryjne.

A jak będzie - zobaczymy...
Mam podobne objawy, dodatkowo po przełączeniu z N na D znacząco wzrasta głośność i pojawia się uciążliwe buczenie. Byłem w serwisie jakiś czas temu, nie stwierdzili nic nadzwyczajnego. Być może nie słyszeli jeszcze o problemie z wtryskiwaczami. Napisz koniecznie jak auto zachowuje się po wymianie.

Czy możesz napisać w jaki sposób udało Ci się zdiagnozować usterkę wtryskiwaczy, czy robiłeś to w ASO , możesz podać w którym? Kontaktowałem się z niezależnym serwisem, który twierdzi, że zna sprawę od pół roku, jest lista wadliwej serii i weryfikacja polega na sprawdzeniu numeru wtryskiwaczy i samo VIN nie wystarczy. Oczywiście w ASO (dwa niezależne serwisy) nie słyszeli o takiej akcji serwisowej.

Ostatnio edytowane przez pretec ; 18-01-2021 o 15:16
pretec jest offline   Odpowiedź z Cytatem