Temat: [Mondeo 2000-2007] Zbyt niska temperatura silnika w TDCI
View Single Post
Stary 17-01-2021, 16:08   #218
pablolinda
ford::advanced
 
Avatar pablolinda
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 28-03-2012
Skąd: Okolice Ryk
Model: MONDEO MK3
Silnik: TDCi 115KM
Rocznik: 2003
Postów: 290
Domyślnie Odp: Zbyt niska temperatura silnika w TDCI

Cytat:
Napisał 19dawid45 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Januszekdwa pod kolektorem... jak ściągniesz rurę z EGR dojrzysz fajkę z wężęm ..

Pablo wiatrak chodzi na 100% na krótko spięty więc zostawiam go

Teraz potrafię dogrzać mondka dosyć szybko jak wsadziłem nita 3,5mm na siłę rura od termo do chłodnicy zimna zbiornik ciepły.

U mnie pozostaje problem rozgrzania auta od 1 kreski w zwyż i utrzymania temperatury ale tu chyba jest mój pech co muszę sprawdzić (termostat mały kolejny tym razem oryginalny) jutro go zakleszcze i zobaczę ale sądze że mimo iż oryginał to puszcza ...
To ja musze zmienić tego nita w takim razie bo pierwszy miałem jakiś grubszy i do tego lekko krzywy ale stwierdziłem że tu pisali ze powinien swobodnie chodzić wiec zmieniłem na cieńszy żeby swobodnie się ruszał bo ten pierwszy raczej ciasno siedział.
Może te następne termostaty już nie są takie same jak te fabryczne , gdzieś czytałem że te uszczelki na tych nowych są jakby cieńsze i być może nie uszczelniają w 100%, do tego szwagier mechanik stwierdza że te silniki maja już swoje lata i kamień mógł się odłożyć i utrudnić oddawanie ciepła do cieczy chłodzącej .
__________________

Ostatnio edytowane przez pablolinda ; 17-01-2021 o 16:15
pablolinda jest offline   Odpowiedź z Cytatem