View Single Post
Stary 14-01-2021, 11:30   #103
gutozaur
ford::average
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 24-02-2015
Skąd: Szczecin
Model: Focus
Silnik: 1.6 125 KM
Rocznik: 2013
Postów: 128
Domyślnie Odp: Odbiór auta i spostrzeżenia eksploatacyjne

Co do start stop to w sumie nie wiem bo tego się praktycznie nie zauważa, gdzieś tu ktoś pisał że na zimnym silniku start stop może nie działać a jak odpalam go po nocy i wyjeżdżam 5 metrów za bramę to wydaje mi się że nie powinien zadziałać bo nie wiem czy to się nie załącza od prędkości 20km/h a takiej raczej nie przekraczam wyjeżdżając za bramę, jak zostawiam samochód do zamknięcia bramy to zaciągam ręczny i zostawiam auto odpalone. Czasem się zdarza że nie zaciągam ręcznego ale auto chyba samo zaciąga po wyłączeniu silnika przyciskiem. Rzadko zaciągam ręczny bo zostawiam auto na biegu zawsze. Światła również mam zawsze na auto. Poza tym jak zdarzyło mi się to 2 razy po kilku kilometrach to zawsze tam gdzie staje parkuje tyłem więc też nie wiem czy start-stop działa kiedy wrzucasz wsteczny bo chyba samochód uznaje że wykonujesz jakiś manewr więc bez sensu żeby to się włączało. może jednak chodzi tu o kluczyk może przypadkowo znalazł się w kieszeni koło telefonu i to zakłóca sygnał kluczyka i wtedy tak się dzieje. Jeśli mnie pamięć nie myli to w instrukcji jest napisane że samochód sprawdza czy kluczyk został w pojeździe i to jest takie zabezpieczenie przed zatrzaśnięciem, ale pewności nie mam dlatego pytam bo może ktoś się spotkał z czymś podobnym. jeszcze jedna sprawa po ilu kilometrach pokazał wam się raport zużycia paliwa w aplikacji bo na razie mam przejechane 300 i dalej nie wiem. Na razie dwa tankowania za mną jedno małe i jedna do pełna. Czy to zlicza po kilometrach czy po ilości tankowań?

Wysłane z mojego Pixel 4a przy użyciu Tapatalka
gutozaur jest offline   Odpowiedź z Cytatem