Temat: [Mondeo 2000-2007] Zbyt niska temperatura silnika w TDCI
View Single Post
Stary 04-01-2021, 19:55   #193
pablolinda
ford::advanced
 
Avatar pablolinda
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 28-03-2012
Skąd: Okolice Ryk
Model: MONDEO MK3
Silnik: TDCi 115KM
Rocznik: 2003
Postów: 290
Domyślnie Odp: Zbyt niska temperatura silnika w TDCI

Dziś pojechałem po mieście do sklepu 12 km u mnie max temp na tym odcinku jaka udało mi się przy lekkim butowaniu osiągnąć to 82 C a wskazówkowe za 2 12 mam przy 80 , po powrocie ze sklepu temp spadła do 70 C i wtedy jest na drugiej kresce od dołu. Z filmem trochę problem bo niema komu trzymać telefonu . Jak osiągnąłeś 88 po 3 km to chciałbym ja tak szybko osiągać taka temp no chyba ze stałeś długo w korkach ale ten silnik nawet z podgrzewaczem długo się nagrzewa na postoju bez gazowania.


Teraz przyjrzałem się twojemu zdjęciu i coś w nim jest nie tak na wyświetlaczu przy pozycji z temp nie mam F tylko 040C jak jest zimny po nocy bo od 40 dopiero pokazują zegary temp to nie wiem co tobie wyświetlały zegary ale raczej to nie jest temp silnika .


W twoich zegarach temp silnika to nie będzie pozycja 15 tylko dalej coś koło 18 mi wyszło jak dziś liczyłem , generalnie na zimnym silniku po nocy powinieneś mieć 040C i dopiero wtedy odpal i jedz i obserwuje po ilu km wskoczy ci 041C przy 060C widać jak wskazówka lekko się podnosi a przy 070C jest na drugie kresce tak jest u mnie i przy 080C za dwie 12.
__________________

Ostatnio edytowane przez pablolinda ; 04-01-2021 o 20:04
pablolinda jest offline   Odpowiedź z Cytatem