Temat: [Mondeo 2000-2007] Zbyt niska temperatura silnika w TDCI
View Single Post
Stary 03-01-2021, 11:54   #185
pablolinda
ford::advanced
 
Avatar pablolinda
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 28-03-2012
Skąd: Okolice Ryk
Model: MONDEO MK3
Silnik: TDCi 115KM
Rocznik: 2003
Postów: 290
Domyślnie Odp: Zbyt niska temperatura silnika w TDCI

Cytat:
Napisał 19dawid45 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam

Wsadziłem mały termostat oryginalny i problem praktycznie znikł.

Temperatura nie spada czasami zejdzie na godzine 11:55 ale tak to trzyma głownie na 12;00 .
Myślę czy nie odpowietrzyć układu ale to w poniedziałek bo teraz nie mam płynu w zapasie.

Póki co dzięki za pomoc.. jak termostaty to tylko oryginały (4 zamienniki małe i 3 duże w tym droższe opcje wsadzałem i nic po wsadzeniu oryginałów wszystko ok)
Za dwie 12 to standard tego licznika bez względu jaka jest faktycznie temp jeżdżąc z podpiętym forscanem przy lekkiej jeździe mam 80 kilka stopi jak się porządzenie dopnie na każdym biegu to i do 100 C dojdzie, a wskazówka bez zmian po prostu ma duża bezwładność .
https://youtu.be/o1AAqotWhBY

Bump:
Cytat:
Napisał SIBI Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam , tez mam z tym problem jeszcze nic nie wymieniałem ale wskazówka nie jest centralnie po środku wskaźnika temperatury lekko odchylony . Zastanawiam się czy wymieniać termostat ? A w mk4 2012 jest tez ten mały termostat czy tylko jeden ten w obudowie ?
Najpierw sprawdź faktyczne temperatury po nagraniu silnika nie sugeruj się wskazówką jeśli jest za dwie 12 no chyba że całkiem leży to co innego.
__________________
pablolinda jest offline   Odpowiedź z Cytatem