Temat: [Mondeo 2007-2014] Program konfiguracji - ELMconfig
View Single Post
Stary 06-12-2020, 14:25   #2356
introo
ford::amateur
 
Imię: Mateusz
Zarejestrowany: 08-02-2017
Model: Focus MK2
Silnik: 1.6
Rocznik: 2005
Postów: 4
Domyślnie Odp: Program konfiguracji - ELMconfig

Cytat:
Napisał zippoe Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Poproszę o pomoc, kupiłem ELM Viaken STN2120, po uruchomieniu ELMConfig komunikat: incorrect response from adapter to request 'ST I' - STN2120 v5.6.5. Wie ktoś może o co chodzi.
Cześć wszystkim,
Również kupiłem ten kabel i w połączeniu z ELMConfig w wersji 0.2.17c na Windows 10 program nie wyświetlał błędu i odczytywał parametry modułów.
Pobrałem go ze strony https://fordcom.de/elmconfig/ bo strona: http://civil.iffc.ru/ nie jest osiągalna.

Korzystając z okazji mam pytanie.
Posiadam Forda Focusa MK2 1.6 PB GHIA 2005r. Przestały działać mi światła mijania a gdy przełącznik był w pozycji "światła mijania włączone", nie mogłem zgasić silnika. Kluczyk miałem w ręku a silnik nadal działał. Dopiero przekręcenie przełącznika świateł w pozycję "wyłącz" gasiło samochód.
Model GEM to: 4M5T14A073DF

Po wymianie modułu i wgraniu konfiguracji ze starego, sukces jest połowiczny, światła mijania wróciły ale gaszenie silnika przełącznikiem świateł nadal pozostało.

Gdzie szukać problemu? W którym miejscu zapłon i światła mogą się zwierać? W przełączniku? Z góry dzięki za jakąkolwiek sugestie

EDIT: Ważna informacja, rozbierałem cały kokpit bo był wyciek płynu chłodniczego z połączenia nagrzewnicy z rurkami prowadzącymi do grodzi silnika. Mało prawdopodobne ale może coś zostało uszkodzone.

EDIT2: Udało mi się poprawnie wpisać frazę i znalazłem rozwiązanie na tym forum. Wystarczyło wyciągnąć bezpiecznik F71 od świateł skandynawskich i wszystko wróciło do normy. Na liście bezpieczników jest on opisany jako "Światła dzienne".

Ostatnio edytowane przez introo ; 06-12-2020 o 20:00 Powód: Dodanie kluczowej informacji. Udało się rozwiązać problem
introo jest offline   Odpowiedź z Cytatem