Temat: [Focus 2018- ] Rezonans/drgania - tłumik
View Single Post
Stary 27-11-2020, 06:13   #5
stew66
ford::advanced
 
Avatar stew66
 
Imię: WR
Zarejestrowany: 09-04-2008
Skąd: Jastrzębie-Zdrój
Model: Ford Focus ST-Line
Silnik: 1.5 EcoBoost 150>195KM 340Nm
Rocznik: 2018/2019
Postów: 246
Domyślnie Odp: Rezonans/drgania - tłumik

Cześć, wszystkie znaki i dźwięki ;-) na niebie, a dokładniej w tłumiku końcowym wskazują, że masz ten sam problem co ja miałem dokładnie rok temu, a objawy były takie: https://www.youtube.com/watch?v=MdFj...Stefa%C5%84ski
Problem zgłoszony do ASO, po oględzinach i weryfikacji, kierownik serwisu zdecydował o wymianie tłumika końcowego, czekałem prawie 3 tygodnie na oryginalny tłumik do ST-Line, aż w końcu udalo sie pod koniec grudnia 2019 wymienić tłumik. Wszystko załatwiło ASO Ren Car Rybnik, i od tamtej pory mam spokój i brak dziwnych dźwięków z tłumika.
Ewidentnie jest to bubel i defekt wyrobu tzn. puszki tłumika końcowego, proszę śmiało jechać do ASO i niech naprawiają na gwarancji, nie ma żadnej dyskusji że TTTM ;-)

Bump:
Cytat:
Napisał Lukaszsc11 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A powiesz mi jakie są to czynniki? Może nie są to na tyle drgania co "uderzenia" tłumika o spód zderzaka. Słychać to dość dobrze na filmiku.
Też na początku myślałem, że to puszka tłumika uderza w zderzak lub osłonę termiczną, jednak po oględzinach w kanale, ewidentnie dźwięki pochodziły z wewnątrz tłumika końcowego, tam w środku jakiś element odspaja sie i uderza w inny element-obudowe puszki tłumika, stąd te metaliczne odgłosy. Tak jak napisałem powyżej, proszę jechać do ASO i reklamować na gwarancji. Powodzenia

Ostatnio edytowane przez stew66 ; 27-11-2020 o 06:21
stew66 jest offline   Odpowiedź z Cytatem