Temat: [Mondeo 2014- ] Jakie opony na zimę
View Single Post
Stary 16-10-2020, 17:28   #31
Matych
ford::expert
 
Avatar Matych
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 13-06-2010
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo MK5 Titanium
Silnik: 2.0TDCI PS 209 by HEKO
Rocznik: 2017
Postów: 3,755
Domyślnie Odp: Jakie opony na zimę

Cytat:
Napisał xardi321 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jeszcze dodam dwa grosze od siebie odnośnie zamiennika standardowego rozmiaru. Czyli standard to jest (u mnie i ogólnie chyba bardzo często w RM 2020) 235/50/17. Inny rozmiar według naklejki (czyli oficjalny zamiennik) na felge 17 to 215/55/17.
Jako, że chciałem się upewnić czy rzeczywiście mogę kupować zamienniki (analogiczna opona kosztuje 130zł mniej więc różnica na 4 spora) to zasięgnąłem opinii w trzech miejscach i tak:
- Mail do osoby od której kupowałem auto (sprzedawca) - powiedział, że lepiej nie zmieniać bo można dostać mandat - tą opinie bym odrzucił bo chyba nie miał większego pojęcia o tym
- Telefon do ASO i w dziale części otrzymałem informacje, że jeśli jest na nalepce to ok, można kupować i będzie ok. Pan jakoś specjalnie nie sprawdzał (podszedł jedynie do Mondeo na salonie i zobaczył naklejke). Mówił też, że będzie pasować na tą felge
- Dzwoniłem też do Oponeo i tam informacja była taka, że owszem rozmiar 215/55/17 jest oficjalnym i niektóre Mondeo z tego rocznika wyjeżdżały na tej oponie, ale generalnie to te z oponom 215/55/17 miały minimalnie inną felge

To by też pasowało do informacji, że ten mniejszy rozmiar opon mniej wystaje o czym jedna osoba pisała wcześniej, ale równocześnie on będzie pasować najprawdopodobniej na tą felge (no bo realnie różnica jest minimalna).

Ja już kończę temat bo dziś zamówiłem opony, ale może komuś się to jeszcze przyda więc dopisałem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Cytat:
Napisał Robcio79 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ja natomiast dzwoniłem do serwisu Forda gdzie poinformowano mnie abym zachował rozmiar z opon letnich ( 235/50 R17 ). Problem może być po zmianie na 215/50 R17 w czujnikach które trzeba będzie przeprogramować oraz licznik może pokazywać inną prędkość.

Możecie śmiało odzwonić lub odpisać wszystkim z którymi się kontaktowaliście i powiedzieć im że są skończonymi debilami, aż ręce opadają jak się to czyta.
Matych jest offline   Odpowiedź z Cytatem