View Single Post
Stary 04-10-2020, 15:14   #4
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,993
Domyślnie Odp: padła mi skrzynia biegów , zerwał się wał napędowy,

Ta skrzynia na zdjęciu to na pewno MT75 ( bo była jeszcze inna skrzynia pięciobiegowa typu N).
W sytuacji kiedy twój mechanik mówi, że musi być skrzynia z modelu Mk3, to ja się pytam, jaka jest przyczyna. Bo moim zdaniem powinna pasować do silnika każda MT75 z lat 1988-2000. Są inne zagadnienia - zawieszenie skrzyni, jakie jest np. wyjście na linkę licznika lub impulsator, wyjście na wał może się różnic no i skrzynie MT75 mają trzy różne ciągi przełożeń - tzw. szeroki, standard i wąski. Z tym, że w każdym z nich czwarty bieg jest bezpośredni, a piąty ma identyczne przełożeni 0,82:1. Więc w trasie nie ma to znaczenia, raczej w budowlance lub w terenie - wtedy tak, bo tam używa się często niskich biegów.
Nr podany na zdjęciu numer 88VT7K400AA odnosi się do tylnej pokrywy skrzyni, ale datowanie jego stosowania także obejmuje modele Mk3/4/5. Przy okazji na rysunku widać dwa różne wyjścia na wał napędowy - trój otworowe i cztero otworowe (nr 17 i 17A na rysunku). Być może są zamienne.
http://fordcat.ru/shop/1/parts/15108

Myślę, że najważniejsze byłoby sprawdzić podporę skrzyni (zawieszenie - czy pasuje lub czy jest zamienne z nowszych modeli).
__________________
Zgredzik

Ostatnio edytowane przez wojtekjanus ; 04-10-2020 o 15:44
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem