View Single Post
Stary 26-09-2020, 17:42   #34
ddela
ford::average
 
Imię: darek
Zarejestrowany: 29-06-2012
Skąd: malopolska
Model: focus MK2 FL, Focus mk4
Silnik: 1.6 benzyna, 1.0 ecoboost
Rocznik: 2009, 2018
Postów: 93
Domyślnie Odp: Docieranie silnika i pierwsza wymiana oleju

Cytat:
Napisał patrykSidoruk Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Pytanie do użytkowników Focusa MK4 1.0 EcoBoost: Czy i w jaki sposób zadbaliście o dotarcie silnika w pierwszym okresie użytkowania? Czy w związku z tym zdecydowaliście się na pierwszą wymianę oleju po okresie np. 3000, 5000 km?

Jakie są koszty wymiany oleju z filtrem oleju i filtra powietrza w ASO? (nie pełny przegląd)
Widzę, że burza na forum się rozpetała więc odpowiem na zadany temat: docieranie - nie zwarcałem na to szczególnej uwagi ale 90% mojej jazdy to miasto Kraków wiec nie ma jak żyłować silnika, normalna spokojna jazda.
Olej wymieniłem po 10 miesiącach przy 10 tys km, koszt całości ok 400 zł w ASO. Nastepna wymiana - niedawno (obowiązkowy przegląd po 2 latach) po ok 20 tys. km i tego się będe trzymał - rok albo 10 tys km. Komputer pokazywał zazwyczaj ok 60% zużycia oleju. Silnik nie bierze oleju, mało pali i chicho pracuje. Brak jakichkolwiek problemów.
Filtr powietrza - w sensie kabinowy przeciwpyłkowy? Po roku sam wymieniłem a przy przeglądzie po 2 latach ASO wymieniło. Całość pierwszego przeglądu - 1200zł.
ddela jest offline   Odpowiedź z Cytatem