Temat: [Focus 2018- ] Zalety, wady i usterki
View Single Post
Stary 08-09-2020, 14:13   #2278
Foka mk4
ford::average
 
Imię: Mateusz
Zarejestrowany: 31-03-2020
Skąd: Jugów
Model: Focus
Silnik: 1.0
Rocznik: 2019
Postów: 144
Domyślnie Odp: Wady i usterki wieku dziecięcego.

Ja swojego focusa MK4 ma od lutego 2020 roku. w tym czasie przejechałem 8 kkm. Jest to mój pierwszy ford więc nie mam tzw sentymentu marki i mogę się szczerze wypowiedzieć. Zawsze użytkowałem włoskie samochody i wbrew powszechnej opinii nigdy mnie nie zawiodły, ale też nie były bez wad. Co mogę powiedzieć. Przede wszystkim dla mnie samochód nie jest toczydłem które ma mnie zawieźć z punktu A do B. Jest to pewnego rodzaju hobby. Kupiłem go ponieważ ma bardzo ładna linię, jest obszerny jak na ten segment aut no i byłem bardzo ciekawy silnika 1.0 125 KM. Dzisiaj na liczniku mam 34 kkm. Porównując do innych aut którymi jezdziłem to powiem tak. Auto bardzo ciche pod względem silnika jak i toczenia. Silnika przy normalnej jeździe w ogóle nie słychać. Chyba że jest zimny to zauważalny jest pomruk ale dla mnie to nie jest wada. Dynamika bardzo dobra. porównywalna z poprzednią Giuliettą 1.4 Tb 120 KM. No może na 6 biegu tak nie przyspiesza. Czuć wyłączanie cylindra!!!. Spalanie rewelacja. Niedziela trasa 1000 km po całym południu kraju, Średnie spalanie 5,4 l i to mierzone z dystrybutora. Komputer zawyża 0,4 L ale to nie problem. Można sobie samemu skorygować. Oczywiście mówimy o normalnej jeździe samochodem. Prowadzenie pewne, samochód reaguje odpowiednio na polecenia kierowcy. Skrzynia biegów chodzi płynnie ale tak jak ktoś pisał wydaje pewne odgłosy tyrkotania na biegu jałowym. Fakt że silnik jest tak cichy na zewnątrz że pracuje jak elektryk to i skrzynię biegów wtedy bardziej słychać. Od początku mam problem z nawigacją, która zamienia sobie północ z południem. Serwis poddał się. Umówiony jestem z firmą która ponoć ma to ogarnąć. Na gwarancji została także wymieniona sonda lambda. Zdarzyło się że samochód pokazał błąd systemu SOS czy kamera niedostępna. Po kolejnym uruchomieniu problem znikł. Zdarzyło się że SYNC 3 przy starcie nie wystartował. Po ponownym uruchomieniu wszystko wracało do normy. Spasowanie materiałów dobre jak i ich jakość. Tapicerki drzwi do połowy miękkie i dodatkowo schowki w drzwiach wyścielone materiałem. Dla porównania skoda Qarok która poruszam się służbowo za 140 tysi jest o wiele gorzej wykonana i ma wszędzie plastiki. Ważne. U mnie nic nie trzeszczy a drogę powiatową do posesji mam tragiczną. Nagłośnienie Ok ale dopiero jak zamontowałem dodatkowe głośniki wysoko tonowe w tylnych drzwiach. Nie zrozumiała dla mnie jest niska jakość dźwięku z radia gdzie z pendraiva czy telefonu gra o niebo lepiej. Poza tym jestem bardzo zadowolony zważając na to że roczne auto o wartości 100000 zł wyniosło mnie 50000 zł. Jestem mechanikiem więc sam sobie naprawiłem gdyż kupiłem uszkodzone. A na koniec najważniejsze. Silnik turbodoładowany a nie bierze oleju. Nie wiedziałem że coś takiego istnieje bo dookoła wszyscy z tym mają problem.

Pozdrawiam wszystkich użytkowników Focusa MK4.
Foka mk4 jest offline   Odpowiedź z Cytatem