View Single Post
Stary 23-08-2020, 23:45   #188
Gordonez
ford::amateur
 
Imię: Wojtek
Zarejestrowany: 06-11-2017
Skąd: Warszawa
Model: Focus MK2 FL
Silnik: 1.6 DURATEC (100 KM)
Rocznik: 2009
Postów: 4
Thumbs up Radio Android, coś jakby recenzja

Moje luźne przemyślenia po kilku dniach użytkowania radia z androidem. Może ktoś się zastanawia, może komuś się przyda.

Wybrałem ten model -> https://tiny.pl/71wpm
Zdecydowała duża powierzchnia ekranu i PX6. Nie chciałem wersji z dvd.

Instalacja przebiegła bez kłopotów, choć jestem naprawdę słaby w takie rzeczy. Całe okablowanie jest w komplecie, łącznie z przejściówką do anteny radiowej. Największy problem miałem z wpasowaniem ramki w miejsce starej. Kabel USB na razie wyprowadziłem przez szparę po stronie pasażera. Taki ze mnie majster, że nie mam nawet torksów i nie mogłem zdemontować schowka i panelu pod sterowaniem klimatyzacji.

Najbardziej mi zależało na wygodnym korzystaniu z nawigacji oraz odbieraniu połączeń telefonicznych. Google Maps działa bez zarzutu, bardzo płynnie. GPS błyskawicznie wskazuje pozycję, choć anteny nie podprowadziłem w okolice szyby, tylko zostawiłem na radiu.

Co do obsługi telefonu to nie jest idealnie. Posiadam Samsunga Galaxy A3 i wszystko przebiegło gładko. Urządzenia się sparowały, radio zaimportowało sobie listę kontaktów. Żona natomiast ma jakieś Xiaomi i w jej przypadku kontakty nie chcą się zaimportować, ale dzwonić może i wyszukiwać spośród kontaktów zaimportowanych z mojego telefonu.

Sama aplikacja do połączeń praktycznie nie posiada żadnych funkcji. Nie można ręcznie dodawać, ani edytować kontaktów, a także nie da się ich w żaden sposób sortować. Jest alfabetyczna lista i ramka "find" do wyszukiwania. Jakość połączeń jest za to przyzwoita, wbudowany mikrofon daje radę.

Generalnie personalizacja tego urządzenia jest uboga. Nie można sobie wyciągnąć na ekran główny wybranych aplikacji. Są po prostu do wyboru cztery różne wyglądy ekranu głównego. Jedynie do kafelka "nawigacja" można swobodnie przypisać aplikację. Zainstalowałem aplikację do słuchania radia przez internet, ale w tym przypadku kafelek na ekranie głównym zawsze uruchamia radio fm.

Nie działa mi sterowanie z manetki przy kierownicy. Zgodnie z zaleceniem nie podpinałem canbusa. Nie jest mi to specjalnie potrzebne, więc odpuściłem. Nie podłączyłem również kamery cofania, która jest w komplecie.

Urządzenie uruchamia się automatycznie po przekręceniu kluczyka. Bootowanie trwa 26 s. Praktycznie natychmiast łączy się z siecią Wi-Fi z telefonu.

Generalnie zakupu nie żałuję. Zainstalowałem Flashscore'a i mogę wygodnie śledzić wyniki meczów Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Jeśli będą jakieś pytania to odpowiem. Mogę też wrzucić zdjęcia lub filmik.
Gordonez jest offline   Odpowiedź z Cytatem