View Single Post
Stary 20-08-2020, 22:16   #58
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,993
Domyślnie Odp: Jak naprawić zawór start-stop pompy Lucas Epic

Cytat:
Napisał Jack09 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
czyli podlączyć się bezpośrednio pod butelkę omijając wstępną pompę?
Ja pisałem o czujniku temperatury powietrza - bo jego błąd jest
Cytat:
Napisał Jack09 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
martwi mnie ten start stop czemu pokazuję błąd po usunięciu blędów w tym czasie nie odpalam nawet silnika
Błąd zaworu nie musi wynikać z nieprawidłowego ciśnienia podczas pracy silnika. Może być uszkodzona wiązka zaworu - zajrzyj do instrukcji serwisowej co i jak można sprawdzić multimetrem. Jeżeli jest uszkodzona wiązka (np. otwarty obwód lun zwarcie na masę), to błąd zaworu będzie permanentny.Tak szczerze mówiąc - dziwię się, że ten silnik odpala po tym, co robisz mu z tym zaworem.
Cytat:
Napisał Jack09 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ciekaw jestem czy przypadkiem nie wchodzi w tryb awaryjny przez to że brat gasił go biegiem... mógł się rozrząd przestawić ;/
Myślę, że przeskok paska już nawet o jeden ząbek nie pozwoliłby na uruchomienie EPICA (przeskok wału korbowego w stosunku do koła pompy). Tolerancja synchronizacji czujnika położenia wału i czujnika położenia wałka pompy są chyba węższe. Co innego w mechanicznym Boschu. Ale można sprawdzić.
__________________
Zgredzik

Ostatnio edytowane przez wojtekjanus ; 20-08-2020 o 22:18
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem