View Single Post
Stary 17-08-2020, 19:22   #9
HenryDaniel
ford::amateur
 
Imię: Daniel
Zarejestrowany: 24-07-2020
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo MK5
Silnik: 1.5 EB
Rocznik: 2014
Postów: 4
Domyślnie Odp: 1.5 EB pompa wody, uszczelka pod głowicą, biały dym, szarpanie

Dzień dobry. Wymiana intercoolera zatrzymała objawy ubywającego płynu chłodniczego ze zbiorniczka. Jedna ciekawostka. Przez cały ten czas zastanawiałem się jak to możliwe że schowany przed wszystkim intercooler mógł się rozszczelnić. Intercooler który zamówiłem w sieci, etykietka ford, jak oryginał, wątpię że podróbka. W każdym razie sprawa jest taka że ten intercooler od tyłu ma taką rynnę, na której jest dość twarda gąbka która chyba wchodzi w dość ciasną szczelinę. Robi to tak ciasno że samemu wkładając da się wsadzić intercooler tak że zostaje i tak 5mm szpary, by znikneła trzeba przykręcić śrubami. Ja to tak zrobiłem ale tutaj upatruję wady fabrycznej, możliwe że przez to że jest to tak ciasno upychane on się po jakimś czasie rozszczelnia. Takie moje zdanie, oczywiście może to być nieprawda. Następnym razem jak to się powtórzy to albo zeszlifuję tą rynnę z 5mm albo drugi pomysł który przyszedł mi jako ostatni do głowy i który będzie najprawdopodobniej praktykowany to wywalenie w całości tego intercoolera, zaślepienie blaszką, przerobienie kabli wody tak jak by tego nie było.

Co do samej wymiany klucze 10 i zwłaszcza 13, w każdej kombinacji, długości i dobre narzędzia to podstawa reszta tak jak pisałem + zdjęcie zderzaka jak w filmie od 5 minuty.

https://www.youtube.com/watch?v=PXtnfEbEvUQ

Bump: Jeszcze raz dziękuję wszystkim za rady, okazały się pokrzepiające i pomogły !!
HenryDaniel jest offline   Odpowiedź z Cytatem