Temat: [C-MAX 2010-2015] Przekroczony czas zapłonu silnika
View Single Post
Stary 09-08-2020, 19:16   #1
Kaka89
ford::beginner
 
Imię: Krystian
Zarejestrowany: 17-09-2019
Skąd: Klamry
Model: Grand C-MAX
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2011
Postów: 12
Unhappy Przekroczony czas zapłonu silnika

Witam,

Szukałem na różnych forach, w tym amerykańskich etc.. Na mój problem nie widzę rozwiązania.

Wymieniałem filtr paliwa. Niestety, nie zrobiłem tego dobrze, tj. nie zalałem nowego filtra paliwem. Kręciłem więc 4 razy po kilkanaście sekund. Wyszło łącznie ponad minutę. Auto nie zapaliło. Wyskoczył komunikat "przekroczony czas zapłonu silnika". Zapłon OK, rozrusznik z przycisku ani drgnie, wciąż ten komunikat.

Wg. forów amerykańskich dopuszczalny łączny czas "kręcenia" to 60 s.. Potem przerwa do godziny i powinna być znowu możliwa ta czynność. Niestety u mnie rozrusznik nie reaguje.

Pouczony błędem "zaciągnąłem" paliwo we wszystkie obwody próżnią. Następnie zakręciłem rozrusznikiem na "krótko" omijając ECU. Odpalił, chodzi bajka. Gaszę silnik. Przy kolejnej próbie wciąż ten komunikat. Forscan nic nie widzi. Rozrusznik jak napisałem działa. Przewody sprawdzone, są OK. Ja się już poddaje. Czy ktoś ma jakiś pomysł jak to ogarnąć?

Przecież w bardzo trudnych warunkach, hipotetycznie -25 też może dojść do takiej sytuacji. Jak skasować ten komunikat?

Na ekranie wew. mam DTC C073_88, C140_00, C200_00, C121_00.

Wyprowadziłem bypass do rozrusznika. Na krótko auto odpala, jeździ, żadnych błędów, po zgaszeniu znowu to samo ... jak usunąć to dziadostwo?

Przekaźnik rozrusznika OK, bezpiecznik również.

Bardzo proszę o jakieś uwagi, wskazówki.

Pozdrawiam serdecznie,
KKA
Kaka89 jest offline   Odpowiedź z Cytatem