Temat: [Transit 2006-2014] Wykrzyknik w zębatce na żółto. 2.4TDCI
View Single Post
Stary 06-08-2020, 15:25   #12
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,993
Domyślnie Odp: Wykrzyknik w zębatce na żółto.

Wtrysków Denso sam nie zrobisz, zresztą brak jest części, bo nie wszystkie producent dostarcza do serwisów, a nic na wolny rynek.
Moim zdaniem wszystkie wtryskiwacze powinny już być robione. 75 ml to już bardzo dużo jest, Denso ma mniejsze wartości dopuszczalne niż starsze Delphi.
Jeżeli próba była czterominutowa - to wszystkie wtryski przekraczają granicę 45 ml przyjętą jako maksymalną dopuszczalną.
Jeżeli mogę radzić - oddaj te wtryskiwacze do autoryzowanego zakładu. Wiem, że to może nawet dwa razy większy koszt niż "regeneracja" w firmach krzak - ale uwierz - to jedyne dobre rozwiązanie. Jedyne.
Lub zakup kompletu nowych. Jeszcze większe koszty, ale 100% gwarancji przebiegu 300 kkm, jeśli nie więcej.
Wtryskiwacze Denso trzeba kodować po naprawie, nowe oczywiście także.

Koszt wtryskiwacza regenerowanego, na 100% sprawnego z nowym kodem to 500 zł, jeżeli jednak ten twój będzie już tak wychetany, że nie nadaje się do regeneracji, to myślę że stówę trzeba dołożyć.
Ja bym od razu wysłał pmpę do sprawdzenia, to ok. 500 zł dla Denso - rozebrana, sprawdzona, nowe uszczelki, przetestowana. Jeżeli coś trzeba będzie dodać (np. zawór regulacyjny) to koszt oczywiście wzrośnie.
Łączny koszt wychodzi 2.500 zł plus wyjęcie i wsadzenie pompy i wtryskiwaczy.

Jeżeli auto pracuje, zarabia i ma jeździć u ciebie parę lat - to jedyne rozsądne rozwiązanie. W naprawach armatury dieslowskiej obowiązuje zawsze od lat ta sama zasada: albo tanio, albo dobrze. Nie oszukasz tego, to niemożliwe...

Daj spokój z czujnikiem, masz wtryskiwacze do naprawy - rób to co na pewno jest zwalone, potem dopiero będziesz patrzył czy coś jeszcze jest nie tak.
__________________
Zgredzik

Ostatnio edytowane przez wojtekjanus ; 06-08-2020 o 15:49
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem